http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Shirobako (obrázok, 160 kB)
(18:49 27. marca 2015)

Shirobako je seriál o tom, ako sa robí anime. Príbeh začína, keď skupina piatich dievčat vytvára amatérske anime na školský festival. Potom sa zrazu presunieme o pár rokov do budúcnosti a sledujeme ako sa sny našich hlavných hrdiniek napĺňajú. Popri tom všetkom vidíme, čo všetko je potrebné na to, aby sa vytvoril animovaný seriál (prípadne aj film, keďže tam to je veľmi podobné). Nedá sa povedať, že by seriál nemal príbeh, ale nemá zmysel sa o ňom nejako rozpisovať.

Štúdio P. A. Works opäť raz odviedlo dobrú a zaujímavú prácu. Popri sledovaní príbehu hlavných postáv vidíme aj ukážky práce na vzniku animovaného seriálu. Bežne sa tu objavujú zábery ako skice, alebo len náznaky pohybov. Jednoducho prvotné fázy prípravy anime, keď ešte sú len návrhy postáv, pripravujú sa základné pohyby. Popri tom však vidíme aj ukážky seriálu, ktorý sa pripravuje na vysielanie. Prvý seriál ma zaujal na toľko, že som si želal, aby bol niekedy pripravený ako normálny samostatný seriál (to sa asi nestane). Zrejme som ale nebol sám, kto si želal, keďže sa už objavil začiatok seriálu Exodus ako OVA. Konečne už viem ako to začalo (to čo v seriály Shirobako nebolo), ale zaujímali by ma ešte ďalšie detaily. Takže zostáva len dúfať, že budú aj ďalšie časti.

Keďže som sa už viac krát stretol s prípravou mangy (ako súčasť iného príbehu), príprava anime nie je až také originálna. Čo je v tomto prípade výnimočné je asi to, že tu je to hlavná časť príbehu, okolo ktorej sa točí celý dej. (V iných dielach to bolo väčšinou len ako vedľajšia výplň; nejaká vedľajšia postava sa objavila  ukázali nám aké ťažké je robiť mangu; prípadne to bolo len pozadie k inému príbehu. Tu to tvorí vyslovene organickú súčasť deja.) Preto za príbeh ako celok udelím jeden bod. Podobne po jednom bode udelím za animáciu a ozvučenie. Osobne sa mi však viac páčila prvá séria zvučiek ako druhá. Na začiatku sa mi seriál zdal dosť nudný (prvé tri časti; preto som ani nerobil komentár na začiatku vysielania), no potom ma seriál už naozaj zaujal až som sa dostal do stavu, keď som netrpezlivo čakal na každú ďalšiu časť, až do úplného záveru. Ten bol naozaj dobre spravený. Preto udelím jeden bod za spracovanie.

Od teraz sa už nikdy nebudem pozerať na žiaden animovaný seriál tak ako doteraz. Mňa osobne tento seriál dosť ovplyvnil. Začínam vidieť (uvedomovať si) veci, ktoré som doteraz nevidel.

Súčet bodov

  • + 1 bod za príbeh,
  • + 1 bod za animáciu,
  • + 1 bod za ozvučenie,
  • + 1 bod spracovanie,

Celkovo: 4 body;

Seriál jednoznačne stojí za pozretie. (Je však potrebné vojsť do deja; u mňa to bolo až počas štvrtej časti.)

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP