http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Shokugeki no So-ma (obrázok, 139 kB)
(7:06 4. apríla 2015)

Je tu ďalšie anime o príprave pokrmov. Tento krát je o malom rodinnom podniku a synovi, ktorý chce prekonať otca. Preto spolu robia kuchárske zápasy. Samozrejme, že sa nebojuje silou, ale chuťou jedla. Žiaľ musím skonštatovať, že obaja (otec aj syn) majú dosť pochybné charaktery.

Napriek tomu, že v popise to má komédiu, určite od toho netreba očakávať Yakitate!! Japan. Odhadujem, že tu okrem komických prvkov bude výraznejšiu úlohu hrať aj dramatická časť (teda presnejšie povedané odhadujem, že tu bude výraznejšia ako v Yakitate!! Japan). Už na začiatku sa objavujú zlý makléri, ktorí chcú zbúrať ich podnik a na jeho mieste postaviť bytový komplex. Souma (syn majiteľa podniku) však povedal niečo, čo im môže byť osudné a zdá sa, že zlá agentka pochopila, ako ich môže vyhodiť. Všetko ale môže byť úplne ináč.

Yakitate!! Japan som si už zvykol, že sú prehnané reakcie na jedlo. Tu to ale autori dotiahli na novú úroveň, no žiaľ naozaj veľmi nechutnú. Miestami som mal pocit, že pozerám nejaké porno. Zdá sa, že japonský autori/producenti sú až tak zúfalí, že silou mocou chcú zvýšiť predajnosť tým, že to budú kupovať úchylní ľudia, ktorým stačí pohľad na nahé telo na to, aby si dané dielo kúpili. Nechce sa mi uveriť (resp. vo vnútri odmietam už len tú predstavu), že Japonci sú naozaj až tak zvrátení a sexuálne nadržaní (to by asi nevymierali na slabú pôrodnosť).

Počas väčšej časti epizódy som bol rozhodnutý (minimálne bližšie k tomu), že tento seriál pozerať nebudem. Na konci prvej epizódy sa trochu zlepšilo a začal som zvažovať, že tomu dám šancu druhej epizódy. Žiaľ záverečná zvučka moje zvažovanie zase naklonila bližšie na stranu nepozerať žiadnu ďalšiu minútu.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP