http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Sora no manimani (obrázok, 235 kB)
(13:23 5. septembra 2010)

Konečne po dlhom čase som dopozeral toto anime (vzdal som čakanie na dokončenie od fansubu, od ktorého som to začal pozerať). Dej sa odohráva na škole. Hlavný mužský hrdina, Saku, sa po siedmych rokoch vrátil do mesta, kde kedysi žil. Veľmi často sa sťahoval a tak nikde nemal priateľov, len svoje knihy. Teraz sa prvý krát vrátil do mesta, kde už raz bol. Jeho jedinou túžbou je normálny nenápadný život na škole, ale… Významných dievčenských postáv je v tomto anime viacej. Ako prvá je tu kamarátka z detstva Mihoshi je posadnutá hviezdami a jej radosť so stretnutia po rokoch s bývalým susedom je neuveriteľne silná. Potom je tu spolužiačka (z rovnakej triedy) Hime, ktorá sa s hlavným hrdinom tiež už raz stretla. Ďalšou významnou postavou je Fumie – vedúca/šéfka literárneho krúžku ako aj predsedkyňa študentskej rady.

Mihoshi je posadnutá hviezdami (voľný preklad mena podľa kanji by bol „krásne hviezdy“). Je členkou astronomického krúžku na škole. Prvé stretnutie po rokoch je práve pri otvorení školského roku, keď zo strechy školy rozhadzuje drobné hviezdičky, aby prilákala nových členov do krúžku (keďže momentálne krúžok nemá minimálny potrebný počet členov – 5). Saku spozná Mihoshi a ona spozná jeho a začína sa naháňačka na škole, ktorá vyvolá prvé z nedorozumení. Mihoshi je v tejto oblasti špecialistka, keď veci hovorí tak, že ich každý pochopí ináč ako ich myslela (všetci samozrejme rovnako – teda sexuálne). Spolužiačka Hime sa snaží otravnú Mihoshi odstrániť z triedy aj z cesty k jej „šťastiu“, keďže je zaľúbená do hlavného hrdinu. Jej meno je tiež veľmi výstižné – označenie „princezná“ celkom zodpovedá jej postave. Je trochu rozmaznaná a vždy dbá viacej na vzhľad (aby sa páčila svojmu vyvolenému) ako na praktickosť oblečenia (a potom jej samozrejme má problémy napríklad s chladom).

Podľa popisu deja, by sa mohlo zdať, že pôjde o klasický hárem (teda jeden chalan a veľa dievčat, čo po ňom šalie, pričom on má z toho maximálne tak problémy). V tomto prípade to však neplatí. Nie je sú tu ani pochybné zábery (pod sukne a tak) čo je pri žánri „hárem“ priam povinnou výbavou. V tomto prípade ide skôr o ľahkú komédiu s prvkami romantiky. Žiadna veľká dráma ani nič iné pochybné. Dnes nemám náladu na hodnotenie a vlastne po pravde ani by som veľmi nemal čo hodnotiť. Príbeh je taký celkom normálny, animácia a hudba tiež. Jediné originálne a netradičné je umiestnenie deja do školského klubu astronómov. Sklamaný som len z toho, že anime nevyšlo na BD aj keď bolo v HD vysielané (a ten obraz mal podstatne vyššiu kvalitu ako je kvalita obrazu na DVD).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP