http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Soredemo Sekai ha utsukushii (obrázok, 120 kB)
(13:56 6. apríla 2014)

Hlavná hrdinka Nike je princezná z „krajiny dažďa“, kde celý rok prší. Pre diplomatické vzťahy ide za nevestu do „slnečnej krajiny“, kde celý rok svieti slnko. Je tu ale chyták, ktorý jej nikto nepovedal. Kým Nike je už slečna hodná vydaja, princ je aj tri roky po nástupe na trón stále len dieťa. Dôvod pre ktorý princ z veľkej bohatej krajiny si vybral práve nevestu z malej, chudobnej a bezvýznamnej krajiny neprezradím.

Nike nie je obyčajná princezná. Ako aj vždy, aj tu je najmladšia princezná výnimočná. Nike je dosť temperamentná a príde skôr ako by mala, navyše svoj sprievod pošle naspäť a ide na vlastnú päsť spoznávať krajinu cestou do hlavného mesta. To sa samozrejme nezaobíde bez problémov, ale princezná je dostatočne priebojná, aby všetko zvládla (správa sa skôr ako neskúsený mladý chlapec, hrdina shounen mangy). Princ Livius je zase na prvý pohľad arogantný fagan. V prvej časti nedostal veľký priestor, ale údajne to s ním nie je až také zlé.

Podľa toho čo som počul, tak manga nezačína rovnako ako anime. Manga začína ich stretnutím. Tu však pred stretnutím prebehlo dosť veľa deja. (Možno je to len úvod, ktorý bol v mange neskôr, ale to neviem potvrdiť ani vyvrátiť.) Podstatné je to, že už od prvej epizódy je jasné, že okrem princovej hry s princeznou sa tu bude hrať aj iná zákulisná hra. Tá už ale asi nebude taká zábavná. Zrejme pôjde o nechutnú politiku, moc a intrigy. Aj keď som tento seriál pôvodne podľa hlúpeho popisu vyradil, momentálne je isté, že dostane šancu druhej epizódy a ak tu temnú časť nezbabrú, tak to aj dopozerám.

(11:04 29. júna 2014)

Toto anime bude naozaj ťažké hodnotiť. Manga mala iný priebeh (presnejšie povedané iné poradie udalostí). V anime bolo okrem toho ešte aj viacero veci zmenených (nové postavy a podobne). Príbeh strieda vážne časti (napríklad politické intrigy) a komediálne časti. Takže keď sa na začiatku začali politické intrigy, tie čoskoro prešli do úzadia a začal sa súboj dvoch dievčat o jedného princa a potom zase ďalšie ohrozenia života až na konci sme videli niečo, za čo by sa ani háremovky nemuseli hanbiť (aj keď len pre vedľajšie postavy; našťastie).

Nápad na príbeh nebol zlý, no nebol zase nejako extra výnimočný. Po dlhom uvažovaní som sa rozhodol udeliť jeden bod. Je to hlavne pre niektoré fakty a udalosti z príbehu. Animácia bola normálna. Ničím sa nevymykala bežnému štandardu. Hudba bola už ale lepšia. Tiež ale nebola extra výnimočná. Keď som prvý krát počul „pieseň dažďa“, tak sa mi veľmi páčila. Jej postupným opakovaním sa mi však prestala až tak veľmi páčiť. Aj napriek tomu však udelím jeden bod za pesničky. Výber hlasov pre postavy bol tiež celkom dobrý. Žiaľ spracovanie anime (a možno aj celého príbehu v mange) nie je až také dobré. Vadili mi tam niektoré postavy (niektoré z nich vymyslené špeciálne len pre anime), no nie len to. Nepáčilo sa mi ani už striedanie kvality. Za to musím strhnúť jeden bod.

Súčet bodov

  • + 1 bod za nápad(y), prostredie, svet,
  • 0 bodov za animáciu,
  • + 1 bod za hudbu,
  • - 1 bod za spracovanie,

Celkovo +1 bod.

Záverečné zhrnutie: dá sa pozrieť; patrí medzí lepšie než priemerné seriály.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP