http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
S.A Special A-Class (obrázok, 121 kB)
(6:47 27. septembra 2008)

Aj keď toto anime začalo ako dosť slabá a predvídateľná komédia, nakoniec sa z toho vykľulo dielo, ktoré naozaj stálo za to. Poďme však pekne po poriadku. Hikari a Kei sa poznajú od ranného detstva. Hikari rada zápasila už od mala (má to v rodine po otcovi). Nemohla nájsť premožiteľa až raz prišiel rodinný priateľ so synom. Kei porazil Hikari na celej čiare a odvtedy sa ho Hikari márne snaží poraziť vo všeličom možnom. Kei sa stal jej večným súperom. Dej pokračuje o niekoľko rokov neskôr, keď spolu s ďalšími piatimi výnimočnými študentami navštevujú špeciálnu triedu pre nadpriemerných vyvolených žiakov. Okrem Hikari sú to všetko deti nechutne bohatých rodín, ale to nie je jediné, čo je na nich výnimočné. Ich „špeciálne vlastnosti“ vám však neprezradím aby ste neprišli o zážitok z pozerania. Tu však musím povedať upozornenie. Začiatok bol dosť slabý a dosť predvídateľný (vlastne ani sám neviem presne, prečo som to neprestal pozerať). Išlo tu len o súboje medzi hlavnými postavami. Hikari a Kei sa pretekali a zápasili vo všeličom možnom. Aj ozvláštnenia v podobe čudesných vedľajších, či doplnkových postáv boli vysoko predpovedateľné. Postupom času ako sme vnikali do ich sveta sa však odhaľovali bočné vzťahy a skutočné úmysly jednotlivých postáv. Psychológia naberala na obrátkach a skutočnosť nakoniec nebola taká, ako to na prvý pohľad vyzeralo.

Pravdu povediac ani nemám veľkú chuť hodnotiť toto anime. Prečo? Pretože neviem za čo udeliť a za čo strhnúť body. Začiatok bol síce dosť slabý, ale koniec to naozaj plne vyvážil. Animácia nebola bohvie aká dobrá, ale ani zlá. Rovnako hudba. Charaktery postáv sa na prvý pohľad zdajú dosť povrchné a stereotypné, ale veľa z toho bude nakoniec vysvetlené. Výber hlasov postáv bol dobrý, ale ich výkony sa mi nezdali byť nadpriemerné aby som udelil body. Počiatočný námet nebol bohvie aký. Jedine za čo môžem udeliť body je príbeh ako celok (2 body) a zážitok z pozerania druhej polovice seriálu (2 body).

Súčet bodov

  • 0 bod animáciu,
  • 0 bod ozvučenie,
  • 0 bod charaktery postáv,
  • 0 bod za seiyuu,
  • + 2 body za celkový príbeh (vrátane psychológie),
  • + 2 body za zážitok z pozerania druhej polovice.

Celkové hodnotenie je + 4 body.

Ak vás tento popis zaujal a nevadia vám vážne témy v druhej polovici, je toto dielko vhodné na to, aby ste si ho pozreli.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP