http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Tasogare otome x Amnesia (obrázok, 172 kB)
(19:17 25. júna 2012)

Tento rok naozaj priniesol niekoľko zaujímavých anime. Tasogare otome x Amnesia je jedno z nich. Prvá epizóda nás vnesie rovno do deja a až v druhej sa vrátime na začiatok. Náhodný študent sa jedného dňa zatúla do starej a už nepoužívanej časti školy. Podľa miestnej legendy, kto sa pozrie do veľkého zrkadla v starej časti školy uvidí miestneho školského ducha Yuko. A ako už asi všetci viete (ak ste to videli), alebo aspoň tušíte (ak si to len chcete pozrieť) ducha zbadal. Príjemná pekná kočka v jeho veku je miestnym duchom. Dá sa povedať, že je až neprirodzene energická a trochu viac ako je zdravé panovačná a privlastňovačná. Názov anime hovorí o temnote a amnézii. Tu amnéziu vysvetlia dosť skoro. Yuko si totižto nepamätá to ako zomrela. Vie len to, kde je jej telo (resp. to čo z neho zostalo). Na vysvetlenie významu druhého slova, resp. slovného spojenia (doslova „temné dievča“) si už musíte pozrieť sami (prípadne prečítať v mange).

Hlavný problém s týmto anime bol s prekladmi, resp. kvalitou distribúcii. Každá skupina mala svoj vážny problém. Niektoré skupiny naozaj flákali preklad, iné, mali zase úplne nevyvážený preklad (raz veľmi dobrý, raz tak mimo, že sa to ani pochopiť nedá). Najmenšie problémy podľa mjich pozorovaný mala skupina „WhyNot?“.

Hodnotenie v tomto prípade bude dosť náročné. Ani nie tak pre to, že by nebolo čo hodnotiť, ale mne osobne sa zdalo byť dosť nevyvážené a rozkmitané. Pri prvom pozeraní (viacerých epizód) sa mi vyslovene nepáčilo ako anime kmitá medzi hororovou atmosférou a komédiou, ktorá bola miestami až veľmi trápna (klasické klišé, nevhodné spadnutie a podobne). Pri druhom pozeraní som už tie trápne vtipy skôr ignoroval a videl som aj podstatu čo malo byť pod tým (dôvod, pre ktorý tie scény boli v príbehu zobrazené práve tak, ako boli). Práve z tohto dôvodu som veľmi váhal koľko bodov udeliť, alebo strhnúť. Nakoniec, po celkovom spočítaní kladov a záporov, som sa rozhodol udeliť jeden bod. Druhý bod je úplne jasný. Za hudbu, alebo lepšie povedané obe zvučky si toto anime určite zaslúži jeden bod. Aj keď tento rok nie je kvalitná (prípadne atmosfericky veľmi vhodne spracovaná) animácia a/alebo kresba výnimočná v porovnaní s minulými obdobiami musím aj za kresby udeliť jeden bod. Hlavne za mnohé veľmi dobre zapracované kresby, obzvlášť v pozadiach. Veľmi dobré farebné zladenie ako aj niektoré animačné detaily (napríklad viditeľné na tieňoch). Pôvodne som rozmýšľal aj o strhnutí bodov za ukončenie, ale čert to ber... (Ups, zase veľa prezrádzam...)

Súčet bodov

  • + 1 bod (po dlhom vávaní) za príbeh a jeho spracovanie,
  • + 1 bod (hlavne) za zvučky,
  • + 1 bod za celkovú kresbu pozadí a niektoré animačné detaily.

Celkovo + 3 body.

Odporúčanie na záver: Nič sa nestane ak si to nepozriete (rozumej: nie je až na toľko výnimočné aby to každý mal vidieť), ale určite stojí za zváženie.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP