http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Toradora! (obrázok, 54.1 kB)
20:31 2. októbra 2008   autor: deffusse

Toradora! je nove anime z produkcie J.C. Staff. Predlohou mu je manga Toradora! (vonku zatiať len 12 kapitol), ale v prvom rade „ľahký román“ Toradora!. 2. októbra mala premiéru prvá časť tohto anime. Očakávania boli v každom prípade veľké, no zároveň po skúsenostiach s „novel killermi“ J.C. tu bola obava, že toto dielo, skončí „shot-down“ skôr než vôbec dostane šancu.

Ja ako fanúšik románu aj mangy, som si dovolil pozrieť prvú RAW časť (napokon dej poznám niekoľko častí dopredu). Príbeh je o stredoškolákovi Ryuuji-m, žijúcom v chudobnej rodine. Má len čudesnú matku, ktorá je navyše HOT. (V anime ešte tak o 100% viac – k čomu by smerovala prvá výhrada. V predlohách totižto pôsobí tak trochu inak. Nie som zas zato, aby sa ich striktne držala, ale jednoducho tu zas tak nesedí.) Matka si zarába podivnou pracou a vracia sa zasadne v noci. Ryuuji sa tak musí starať o domácnosť a všetko ostatne. Navyše jeho drsný výzor, ktorý vraj zdedil po otcovi, mu prináša len samé problémy. V skole nemá veľa kamarátov a jediný, s kým sa baví, je jeho kamoš Yuusaku Kitamura, ktorý je navyše prudko inteligentný a funguje ako referenčný študent. Ryuuji je ako každý japonský‑anime študák zamilovaný a to do Minori‑chan, spolužiačky, ktorá nielen že je intoška, je krásna, kawaii‑dna, má „moe“ (v anime ešte väčšie) a hlas jej prepožičala Yui Horie (z toho nemôže vzniknúť nič zlé). Problém je ale v tom, že Ryuuji je navzdory svojmu výzoru tragéd. Hlavnú partu uzatvára malé „tsundere čudo“, ktorého sa boji cela škola, menom Taiga Aisaka, ktorej hlas prepožičala Rie Kugimiya (poznámka Julo: „taiga“ je aj japonské čítanie slova „tiger“ čo asi nebude náhoda, ale zámer). Tá si jedného dňa zmyslí, že vyzná lásku (tým najsprávnejším spôsobom) svojmu vysnívanému Kitamura‑kunovy. List však skončí v nesprávnych rukách. Nová známosť a komicko‑dramatický príbeh sa môže začať...

Čert vie ako adaptujú J.C. pôvodný príbeh, ktorý nie je len komédiou, ale má v sebe kopec iných prvkov. Sem tam ťažko dramatický až dojemný, romantický – nie trápne, ale aj „slice of lifovy“. Prvá časť sa im celkom vydarila, no podla očakávaní neprekonala predlohu. Postavy majú trošičku iný characterdesign, nie je zlý, ale kľudne sa mohli držať pôvodného (pri Taige určite). Hlasy sú parádne, tam nie je o čom. Asi každý kto vec trosku sleduje nečakal v oných ženských úlohách nikoho iného ako hore uvedene 2 seiyuu. Chlapské hlasy môžu byť, aj keď Ryuujiho som si predstavoval trosku inak. Úplne im síce ušla časť, keď Taiga prišla po prvý krát na „navstevu“ vo veľkom štýle. Tá je spracovaná trošku s ohľadom na konzumné publikum. Inak ako spomínam vydarené. Ja už len čakám na ďalšie časti, keďže preklad mangy stagnuje a román je predsa len bez obrázkov.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP