http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Trinity Seven (obrázok, 125 kB)
(16:12 26. decembra 2014)

Arata je na prvý pohľad normálny chalan. Dej začína v čistej černote, kde Arata chce chytiť ruku svojej sesternice, no namiesto toho chytí niečo iné, no už v reálnom svete. Hijiri, jeho sesternica s ktorou spolu býva, ho prišla zobudiť a hneď sa stala cieľom jeho „útoku zo sna“. Aj keď je to na prvý pohľad harmonický svet, v ktorom sa nič nedeje, čoskoro zistíme, že zdanie klame. Arata si všimne, že slnko je čierne. Najprv si myslí, že len zle videl. O chvíľku však okolo neho prejde krásna dievčina, ktorá mu povie, že sa má zobudiť, alebo ho bude musieť zabiť.

Dej sa dosť rýchlo rozbehne a Arata je zatiahnutý do súboja čarodejníkov. Svet* v ktorom donedávna žil skolaboval a on je jediný, čo zostal. (*svet je myslený len obrazne, nie celá planéta, len mesto a jeho okolie) Namiesto reálneho sveta však je tu teraz nový svet, ktorý bol vytvorený pre jeho šťastný život. Aj jeho sesternica, nie je pravá. Tento svet sa však rozpadne po tom, keď si spomenie, čo sa vlastne stalo. Teraz už začína súboj na život a na smrť. Teda lepšie povedané. Arata dostane dve možnosti. Prvá možnosť je, že vydá knihu kúziel (len na doplnenie poviem, že táto kniha ma vedomie a aj osobnosť), ktorá bude zničená a jeho spomienky na Hijiri budú vymazané. Druhou možnosťou je samozrejme smrť. Arata však nie je hlupák a tak si vyberie tretiu možnosť. Podriadi sa a pôjde do školy pre čarodejníkov ako nový žiak. Takto získa možnosť hľadať svoju sesternicu Hijiri a zároveň sa dozvie, čo sa to vlastne deje.

Príbeh ako taký má síce celkom originálny nápad, ale jeho spracovanie je poslabšie. Od rovnakého autora som čítal aj knihu (iný príbeh), ktorý mal podobný problém. Jedným z veľkých problémov je pútavosť a logickosť deja. Viac, lepšie silnejšie... samozrejme aj nečakané zvraty. Viem, že nečakané zvraty sú korením deja (predsa len, keď človek vie, čo sa stane, dej je nudný), ale tu sú zvraty naozaj v čudnej logike. A to ani nehovorím o tej tretej možnosti z dvoch, ale iných udalostiach. (Príklad z inej knihy rovnakého autora: z nepriateľa, ktorý chcel zabiť hlavných hrdinov sa po príhovore, že hlavný hrdina chce aby sa všetci smiali stáva priateľ, hoci jeho osud hovorí, že ich má zabiť.) Najväčším problémom je asi to, že hlavný hrdina v tomto príbehu je zvodník, sukničkár a žiaľ aj úchyl. Seriál je preplnený zbytočnými šteklivými zábermi. Hárem sa stále rozrastá. Jednoducho sú vsúvané fanservice prvky na úkor deja/príbehu. Namiesto toho mohli radšej vsunúť vysvetlenia, alebo sa viac sústrediť na detaily (aj technického typu). Aj keď musím priznať, že niektoré veci dávajú plný zmysel, až keď človek vie pozadie (teda niektoré detaily sú premakané).

Súčet bodov

  • + 1 bod za nápad/svet (originalita),
  • 0 bodov za príbeh (smerovanie deja je dobré, ale je to príliš rozťahané),
  • - 1 bod za postavy (hlavne osobnosť hlavnej postavy, no aj niektoré vedľajšie postavy),
  • - 1 bod za (ne)logiku, (ne)uzavretosť,
  • + 1 bod za animáciu a ozvučenie (hlavne ozvučenie, viacero zvučiek a hudba v pozadí deja),

Celkovo: 0 bodov;

Anime sa dá pozerať, no netreba mať extrémne očakávania a to ani po príbehovej, ani po bojovej stránke. Snáď len stránke šteklivých scén si môžu prísť fanúšikovia na svoje. Dá sa to pozrieť, ale seriál nemôžem zaradiť do kategórie „určite pozrieť“, alebo „stojí za videnie“.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP