http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
true tears
(7:31 30. marca 2008)

Po prvej epizóde sa mi nepodarilo napísať k tomuto anime ani jedno rozumné slovo. Moje príjemne prekvapenie bolo až také veľké, že som nedokázal nájsť žiadne slová, ktoré by popísali moje prvé dojmy. To že budem sledovať toto anime bolo rozhodnuté už po ukážkach (okamžite som mal pocit, že pôjde o nadpriemerné anime v romantickom žánri). Druhý bod bol získaný okamžite za úvodnú zvučku, ktorá bola aj v ukážkach. Túto príjemnú pesničku naspievala skupina euforius. Dobrý dojem vo mne zanechala aj prvá epizóda. Toto anime som pozeral ako tretiu novinku v poradí a veľmi príjemne prekvapenie bolo, keď mali autori perfektnú možnosť ukázať záber pod sukňu jednej z hlavných hrdiniek, ale oni nič neukázali (toto hodnotím veľmi kladne a to nie len preto, že som pred prvou epizódou videl dve nohavičkové anime). To bol hneď prvý dôkaz toho, že autori vedia, že majú dobrú predlohu a nemusia zvyšovať sledovanosť priťahovaním ľudí, ktorý obľubujú ecchi zábery. Za to udelím hneď prvý bod.

Romantický žáner je dosť bežný a mohlo by sa zdať, že už tu bolo naozaj všetko. Napriek tomu sa z času na čas objaví niečo, čo sa dá pozerať (aj keď stále zriedkavejšie), bez toho aby to pôsobilo ako úplné klišé. True tears je jeden z týchto kladných príkladov dobre spravenej romantiky. Príbeh je spravený celkom dobre. Vôbec nepôsobí ako úplný háremový výmysel aj napriek prebytku dievčat oproti chlapcom. Rovnako ich charaktery nie sú nereálne, ale neboli ani ploché ako príklady z psychoanalytických knižiek. Pozorný divák si určite všimne niektoré veci skôr ako sú prezradené postavami, respektíve ich pochopí druhá postava, ktorej sa týkajú. Aj napriek tomu je presný priebeh príbehu len ťažko možné predvídať rovnako ako aj záver. Vyskytne sa tu niekoľko nečakaných zvratov (niektoré z nich sa dali predpovedať podľa správania sa postáv aj keď nie všetky v plnej miere). Celkové ladenie príbehu je oproti šedému priemeru netradičné a dobre spravené, za čo udelím 2 body. A to nie len za samotný príbeh, ale aj spracovanie postáv, rôznych iných drobností a psychológie postáv.

Animácia bola kvalitná, ale nevynikala na toľko z aktuálneho priemeru, aby som udelil nejako veľa bodov. Celkové spracovanie grafiky mi vadilo len na jednom mieste (počas zvučky), kde pohyb pôsobil dosť matematicky neprirodzene. Aj napriek tomu, celkovo pôsobila príjemne a relatívne prirodzene (ako len kreslené postavy môžu pôsobiť prirodzene kresleno a nie ako prefarbený a afektovaný hraný herci, respektíve renderovaná počítačová hra). Za dobré zvládnutie si zaslúži jeden bod. Rovnako hudba bola (hlavne zvučky) spravená veľmi dobre a za to udelím ďalší bod. Aj keď mám pocit, že celkové hodnotenie 5 bodov je možno až trochu nadsadené, určite nie je nezaslúžené ak to porovnám s priemerom aktuálnych výtvorov v tomto žánri.

Súčet bodov

  • + 1 bod za neukazovanie záberov pod sukne dievčat,
  • + 2 body za príbeh a spracovanie (patrí medzi tie lepšie/nadpriemerné z romantického žánru),
  • + 1 bod za animáciu (kvalitné spracovanie),
  • + 1 bod za ozvučenie (lepšie ako priemer).

Celkovo 5 bodov.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP