http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Naisho no Tsubomi (obrázok, 199 kB)
(8:42 29. júna 2008)

Príbeh sa začína, keď sa Tsubomi dozvie, že jej mama je tehotná a čakajú doma prírastok. To, že dospievajúca Tsubomi (13 rokov ak ma pamäť neklame) z ničoho nič má stať staršou sestrou dosť rozruší (až tak, že sa oleje). Práve začína nový trimester a po príchode do školy sa zrazu objaví nová spolužiačka Saya. Už na prvý pohľad je jasné, že Saya a Tsubomi budú dobrými kamarátkami (zjavne sú spriaznené duše). Spolu s Tsubomi sú v triede okrem jej dobrých kamarátok Yaechi a Reappi aj Tsubomina prvá láska Nemoto‑kun. Keď sa dievčatá dozvedia, že Tsubomina mama je tehotná (a následne to započujú aj chlapci) začnú sa deivčatá rozprávať o „ecchi veciach“ (a chlapci, teda vlastne len jeden z nich, do toho začne šprtať). Keďže Tsubomi nevie, čo to je to „ecchi“, tak sa pozrie do slovníka, kde nájde odkaz na slovo „perverzné“. To Tsubomi dosť rozruší, pretože si nevie predstaviť aby jej rodičia boli perverzný. Keď sa tak sama trápi, tak sa znenazdania zjaví Saya a upokojí Tsubomi. Od teraz sa dozvie Tsubomi veľa nových a zaujímavých veci, ktoré sú potrebné pre dospievanie.

Celkovo by sa príbeh dal charakterizovať ako dospievanie dievčat a s tým spojené problémy a nové skúsenosti/vedomosti vrátane prvých lások. Aj keď nie je práve komplikovaný a ani o výnimočnej originalite nemôže byť reč, napriek tomu je príbeh zaujímavý a vôbec nie je nudný. Ako silný ozvláštňujúci faktor dosť silno pôsobí Saya, ktorá zjavne vie viacej ako iné deti v jej veku a objaví sa vždy v správnom čase na správnom mieste. (Skúste pri pozeraní hádať, čím to je. Ja som to uhádol až pri druhom pozeraní prvej epizódy.) Za príbeh preto udelím dva body (jeden za námet a spracovanie, druhý zase za postavy). Hudba síce neznie často, ale za to je o to krajšia a veľmi príjemna. Výborne vytvára atmosféru a preto udelím posledný bod za hudbu. Animácia je aktuálna norma. Rovnako tak aj výkon seiyuu je tiež na aktuálnej úrovni, takže žiadne ďalšie body nebudú.

Súčet bodov

  • + 2 body za príbeh (jeden bod za námet príbehu a jeden za postavy),
  • + 1 bod za ozvučenie.

Celkovo + 3 body.

Toto anime môžem určite odporučiť každému, komu nevadí pomalý dej, romantika a dospievanie postáv. Je vhodné aj ako odbúravač stresu z práce.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP