http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Utawareru mono itsuwari no kamen (obrázok, 167 kB)
(10:33 21. októbra 2015)

Tento seriál sa odohráva v rovnakom svete ako pôvodný seriál Utawareru mono (bez podtitulu). Okrem tohto faktu má však len málo veci spoločných (dokonca až tak málo, že sa to dá spočítať na prstoch a možno by stačila aj jedna ruka). Pred začiatkom vysielania uvádzali niektoré zdroje, že to bude alternatívna verzia, inde sa zase píše o pokračovaní (možno ale o pekných pár rokov neskôr oproti pôvodnému seriálu). Podstatné je ale to, že tento seriál sa (aspoň zatiaľ) neodvoláva na pôvodný a teda sa dá pozerať aj bez znalosti deja z predchádzajúceho seriálu. Či sa to v ďalších častiach zmení neviem povedať.

Dej začína, keď je hlavného hrdinu naháňa prerastený chrobák (má väčší rozmer než človek). Z tejto nepríjemnej situácie ho zachráni krásna Kuon, ktorej samozrejme nechýbajú psie uši a chvost. Keďže hlavný hrdina si na nič nepamätá, nevie dokonca ani len svoje vlastné meno. Preto mu Kuon dá meno Haku. Od tejto chvíle budú spolu putovať týmto zaujímavým svetom a spolu zažijú nejedno dobrodružstvo.

Už v prvej časti som bol trochu sklamaný „explicitným obsahom“ (samozrejme to bolo len v náznakoch; nič nebolo ukázané). Niet sa však čo čudovať, keď sa vezme do úvahy, čo je predlohou pre tento seriál. Sklamanie to bolo možno len pre mňa, keďže mám zidealizované spomienky na predchádzajúci seriál a hlavne kvalitu jeho príbehu. Preto dúfam, že aj tento seriál bude mať podobne kvalitný príbeh. To zatiaľ nie je možné potvrdiť ani vyvrátiť pre dosť pomalý rozbeh. Dúfam, že tie drobné chybičky, čo sa zatiaľ objavili boli len trochu nedomyslené detaily (napríklad: keď Haku chytil Kuon za chvost v prvej časti mala naozaj citlivú reakciu, v ďalších častiach už ale Kuon používa chvost ako lano, aby jej Haku neušiel, keď s ním má nejaké plány)

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP