http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Vampire Knight (obrázok, 181 kB)
(8:14 13. apríla 2008)

Dej tohto anime sa odohráva na zmiešanej škole. A to nie chlapčensko/dievčenskej, ale na zmiešanej škole s dennými a nočnými študentami. Ako už s názvu je jasné, nočnými bytosťami budú upíri. Hlavnú dievčenskú hrdinku Yuki (píše sa pomocou znakov „láskavá princezná“, ale akusticky sa podobá na slovo „sneh“, hlas jej prepožičala Yui Horie) zachráni pred útokom upíra počas jednej zasneženej noci uprostred ničoho iný upír. Dej následne pokračuje o niekoľko rokov neskôr, spôsobom typickým pre školské bishounen anime. Teda pred internátom starších študentov sa zhromaždí dav dievčat aby sa mohli pozerať na to ako ich obľúbení bishouneni idú do školy.

K samotnému príbehu zatiaľ veľa nie je čo povedať. Dej sa bude točiť pravdepodobne okolo troch postáv, ale ako presne bude pokračovať, resp. aspoň kam to bude smerovať si zatiaľ netrúfam povedať a je dosť možné, že tesne pred koncom sa dej otočí do úplne iného žánru (z komédie na drámu, resp. opačne, prípadne iné kombinácie). Nebolo by to prvý krát, keď takéto čosi Japonci spravili tesne pred koncom. Predpokladám jeden z týchto možných smerov. Buď to pôjde ako (romantická) komédia podobne ako Karin. Druhá možnosť je, že to pôjde dramatickým smerom podobne ako napríklad 3x3 Eyes. Zatiaľ je to však nerozhodné a je možné že to aj nerozhodné zostane a bude to niečo medzi týmito dvomi titulmi.

A teraz konečne to hodnotenie. Toto anime je dosť zvláštne. Anime s upírmi síce veľmi neobľubujem (teda presnejšie povedané až na zopár málo výnimiek sa im vyhýbam ako čert svätenej vode). Toto dielko je však jedno z tých, o ktorých sa neviem rozhodnúť, či sa mu vyhnúť, alebo ho pozerať. Už len pre tú kombináciu s romantikou a určením pre dievčatá. Anime kolíše od temných upírskych tém až po vyslovenú komédiu vrátane deformácii postáv. Jedna z pozitívnych veci v tomto anime je dobre vytvorenie atmosféry a to nie len hudbou. Jediné čo to kazí je to miešanie drámy a komédie. Pri pozeraní mi napadla aj podobnosť s anime Zombie Loan, kde sa podobne miešala dráma a komédia. Tu som mal však minimálne po prvej epizóde lepší pocit ako pri Zombie Loan (hlavne po druhej epizóde, po ktorej som to prestal sledovať, pretože som nezvládal tu nepodarenú zmeskovú kombináciu).

16:58 15. apríla 2008   autor: deffusse

Vampire Knight je anime podľa shoujo mangy, ktorá stále vychádza. Prestížna akadémia s menom „Cross Academy“ tak „trochu mimo reálny“ svet a takpovediac dve školy v jednej. Day Class do, ktorej chodia normálny študenti (až na…) a Night Class, ktorú navštevujú upíri. Samotný príbeh sa začína písať v minulosti, keď Yuki Cross (zahalenú tajomstvom) v lese napadne upír a zachráni ju jeden z „PureBlood“ - zhodou okolnosti budúci študent Kaname Kuran. Príbeh sa nám v zápätí posunie o niekoľko rokov dopredu, no všadeprítomné flashbacky osvetľujú stále viac tajomstiev. Mimo to aj pozíciu tretej hlavnej postavy Zera Kiryu…

I keď rozhodne sa nebude jednať o prelomový seriál, ani žiadne geniálne dielo. Samotný príbeh ma chytil natoľko, že som sa rozhodol si ho sám spoilovat a pustil sa aj do mangy. O to viac sa teším na animovanú podobu. Jedna sa o poctivú prácu. To môžem povedať po pozretí dvoch epizód…

Animačná stránka síce v dnešnej dobe nejak ohromujúca nie je, no ta kvázi pochmúrna atmosféra celého diela sa k tomu výborne hodí. Takisto farebná paleta a človek proste nehľadá nejakú „HD ostrosť“. Hudba nezaostáva vôbec. Veľmi pekný je aj OP aj ED a vynikajúce seiyuu. Ja sa teším o to viac, že konečne môžem pozrieť nejaké to animované shoujo, ktoré stoji zato.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP