http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
White Album 2
(7:26 27. októbra 2013)

Druhý seriál s týmto názvom nie je pokračovaním príbehu z prvej časti. Je to samostatný príbeh iných postáv. Spoločný je ale svet a hudobná téma. Tento krát sa však už nehýbeme vo svete profesionálnych speváčok, ale medzi normálnymi stredoškolákmi na prestížnej súkromnej škole.

Dej sa odohráva zhruba 10 rokov po predchádzajúcom seriále a koncentruje sa na tri postavy. „Začínajúci gitarista“, tretiak, Haruki sa snaží udržať školský krúžok „ľahkej hudby“. Keď trénuje hru na gitare, tak sa niekedy k nemu pridá klavír z vedľajšej miestnosti. Jedného dňa, keď už to vyzerá, že krúžok zatvorí, začuje spev na ich spoločnú hudbu. Rozhodne sa vyhľadať jeho zdroj a zistí, že je to Setsuna, miss školy. Rozhodne sa, že ju skúsi prehovoriť na spoločné vystúpenie na školskom festivale. Už mu zostáva len identifikovať hráča na klavír. Keďže však prvý záber v anime je jeho koniec, je jasné, že Kazusa sa k nim nakoniec pridá.

Toto je žiaľ popis deja prvých troch epizód. Teda je jasné, že dej je pomalý. Našťastie však nie je nudný. Pri pozeraní si ani neuvedomím ako plynie čas a ako rýchlo epizóda skončila. Ako veľké plus hodnotím, že hlavný mužský hrdina nie je bežný neschopák, ale chlap ako sa patrí. Je rozhodný, vie čo chce, aj keď... určite nie je bez chyby. Okrem toho sa dá povedať, že má možno trochu nepríjemnú povahu (na Japonca teda určite; nechodí okolo horúcej kaše). Vie veľmi dobre zvoliť slová, ktorými sa dá dosiahnuť aj opak toho čo hovorí. Navyše aj príbehy v pozadí dievčenských hlavných postáv sú dosť prekvapivé.

Anime má aj prvky, ktoré sa mi nepáčia (a pre ktoré som nedopozeral prvú sériu). Stále zvažujem, že či to mám pozerať ďalej, lebo mám veľmi silný pocit, že koniec sa mi nebude páčiť.

Kresba a animácia je normálna na dnešnú dobu. Miestami mi kúsoček pritiahli oči niektoré efekty 3D programov, ale ináč je to dobré.

(12:21 31. decembra 2013)

Moje tušenie, že koniec sa mi nebude páčiť sa opäť raz potvrdilo. Seriál nezačínal koncom, ale v koncertom, ktorý bol v siedmej epizóde. Od koncertu sa to začalo vážne zvrhávať až to vyvrcholilo v poslednej (trinástej) epizóde. Mal som to prerušiť hneď po koncerte (ani nedopozerať celú siedmu časť). Koncert bola asi tá najlepšia pasáž. Od desiatej epizódy začal alternatívny pohľad na udalosti (rozprávačom je iná postava a jej pocity sú zvýrazňované). Rovnako sú tu aj pridané ďalšie doplňujúce informácie, ktoré v prvom pohľade chýbali. Začiatok poslednej epizódy sa mi vôbec nepáčil. (Aj keď potom sa to trochu zlepšilo a nejaké tie veci sa vysvetlili.) Ako som na začiatku hlavného hrdinu chválil, potom sa pokazil a robil hlúposti. Práve preto opäť raz nebudem bodovať. Pesničky boli dobré, ale príbeh po úvodnej eufórii sklamal. Najväčšou škodou je, že v preklade (minimálne CR verzii) zanikli niektoré dôležité, alebo aspoň zaujímavé veci.

P.S. Posledná pesnička koncertu nebola v siedmej epizóde, ale až v poslednej epizóde (začína v dvadsiatej minúte) a zároveň slúži aj ako záverečná zvučka.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP