http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Wake Up, Girls! (obrázok, 135 kB)
(13:43 11. januára 2014)

Manažérska agentúra pre lokálne celebrity v Sendai má problém. Jej posledná celebrita ju chce opustiť. Jej šéfka ju preto rovno vyrazí. Keďže však nechce ukončiť svoj biznis (je dosť agresívna a naladená na peniaze), vyšle svojho asistenta, aby našiel pekné dievčatá. Z nich chce spraviť idolky, teda moderné japonské rýchlokvasené speváčky, ktorých hlavnou prednosťou je fyzická krása. (Idolky síce prevažne spievajú, ale nie je jediná ich činnosť, ale to je aj tak jedno.) Keď sa asistentovi nedarí nájsť idolky, vyšle ho šéfka do červenej štvrte (a to nie je všetko). Jednoducho je to „zlá postava“. Jednoznačne sa mi nepáči. Dúfam, že úplne zmizne, alebo bude mať aspoň minimum výstupov.

Dej začína filmom, keď sa dievčatá pozbierajú. Je to naozaj rôzna zbierka a to nie len vekom, ale aj charaktermi a skúsenosťami (čo robili pred tým). Film končí prvým skutočnejším koncertom (nie len pouličným vystúpením). Dievčatá však pred tým musia prekonať nejeden problém. No ani po tom, ešte nie je ich cesta vystlaná ružami. Seriál pokračuje tam, kde skončil film a prináša nové problémy a to nie len v podobe konkurencie.

Čo sa mi nepáčilo. Ako prvú vec som už spomenul tú šéfku. Ďalšia vec bol strih pri koncerte. Zase raz zjavný útok na istý typ fanúšikov. Naozaj sa niekomu páčia také zábery? Keby nebola jedná udalosť na konci tak by som seriál určite pozeral aj ďalej. Momentálne veľmi váham, že či mi to stojí za to. Po hudobnej stránke je to celkom v pohode (skôr lepšie ako priemer). Celkom pozitívne hodnotím dievčatá. Nie sú to len bežné naivky a viaceré majú za sebou už isté životné trampoty. Jednoducho ich charakter (aspoň väčšiny z nich) nie je úplne plochý. Ich hlasy sú tiež celkom dobré a navyše sú aj neopočúvané (podľa všetkého nové seiyuu). Jediné pozitívne prekvapenie bola upútavka na ďalšiu časť. Taký to typ upútavky som už dlho nevidel. Naozaj veľká škoda, že silou mocou chcú pritiahnuť istý typ divákov. To podľa mňa uberá seriálu na jeho celkovej kvalite,

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP