http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Ushinawareta mirai wo motomete (obrázok, 138 kB)
(9:52 19. októbra 2014)

Tento seriál som začal pozerať pre dosť nejasný názov a chabý popis (ako aj z nudy). Názov by sa dal preložiť ako Hľadanie stratenej budúcnosti. Ako prvé ma upútala 3D CGI grafika, ktorá sa mi na začiatku vôbec nepozdávala, ale po troch častiach som si už zvykol. Príbehovo to začalo naozaj biedne. Klub astronómie úplne logicky dostane od vedúceho študentskej rady za úlohu postarať sa o poriadok pred školským festivalom. Keď sa krúžok judistov a krúžok karatistov pohádajú, jedna z hlavných postáv sa zraní. Toto zranenie bude hrať na konci prvej epizódy svoju úlohu. Akú to už neprezradím. Poviem len toľko, že ešte pred záverečnou zvučkou prvej časti sa nič z tohto nestalo a príbeh sa vrátil do minulosti. Zároveň sa tu objavilo záhadné dievča, ktoré pri objavení bolo celkom bez šiat. Ona je zjavne kľúčom k tomuto návratu. Budúcnosť sa zjavne začne meniť. Otázka znie, že či k lepšiemu. Keby sa táto zmena v deji nestala, anime by som určite nepozeral ďalej. Teraz to pozerám už len zo zvedavosti, že čo tým autor chcel povedať – nie preto, že by to bolo nejaké dobré. Zatiaľ to určite nemôžem odporúčať.

(7:28 21. decembra 2014)

Tak ako som si myslel. Príbeh bol naozaj slabý. Do deviatej časti to bol takmer normálny príbeh zo školského prostredia. Neschopný hrdina, malý hárem, prípravy na školský festival, blbnutie skupiny kamarátov. Jednoducho nič výnimočné. V desiatej časti sa konečne rozbehlo vysvetľovanie. Divák sa konečne dozvedá, že čo sa to stalo, ako aj iné detaily sú vysvetlené. O použitých teóriách ako aj ich aplikácii pomlčím (na tom sa nezhodnú ani popredný vedci, tak tu nebudem vysvetľovať detaily). Dôležité je však to, že tento príbeh nie je ani relaxačný, ani pútavý. Výnimočný je asi iba preto, lebo sú tu použité teórie modernej fyziky (reálne je to časovo menej ako dve epizódy). Keby tam nebol záver prvej a deviatej časti, rovnako tak ani epizódy 10 a 11, tak by to bola čistá školská romantika. V tomto stave je to ťažké niekam zaradiť. Isté je však toľko, že veľa času bolo venované klasickým romantickým zbytočnostiam (rozumej bolo to dosť naťahované).

Nemôžem však skonštatovať, že by to bolo úplne nemastné, neslané, ale... V aktuálnom spracovaní by som to skôr nazval ako zvláštnu kombináciu chutí. Boli tam časti, ktoré stali za to (boli dobre ochutené), no boli tu aj časti, ktoré nestáli za veľa. Jednoducho ako švédsky stôl plný jedál, kde boli nejaké lahôdky (kaviár, prošuto), no tie boli len v malom množstve. Väčšina jedál boli obyčajné chlebíčky a to dokonca ani nie (bohato) obložené, ale len jednoduché (napríklad natreté presladeným džemom, alebo len s plátkami lacnej šunky). Teda je to dosť nevyvážené. Ako celok toto dielko nemôžem hodnotiť ako uspokojivé. Nie je ani však až tak zlé, aby som si trhal vlasy, že čo som to pozeral.

Súčet bodov

  • + 1 bod za kombináciu (resp. odvahu miešať takéto veci),
  • 0 bodov za animáciu (keď som si zvykol, tak to už ušlo, ale na začiatku sa mi nepáčila a spolu s originálne spracovanou záverečnou zvučkou to dotiahlo na nulu),
  • 0 bodov za ozvučenie (vynikala asi len úvodná zvučka),
  • 0 bodov za príbeh (nič výnimočné, ale aspoň celkom originálne),
  • - 1 bod za spracovanie (hlavne pre tú nevyváženosť).

Celkovo teda 0 bodov. Nič extra, ale dá sa pozrieť.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP