http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Yuuki Yuuna ha yuusha de aru (obrázok, 141 kB)
(19:01 17. októbra 2014)

Yuuna je na prvý pohľad normálne dievča. Jedinou zvláštnosťou je asi to, že je členkou „krúžku hrdinov“. Tak sa volá školský krúžok, ktorý navštevuje. Dej začína maňuškovým predstavením pre deti v škôlke. Úlohou krúžku hrdinov je pomáhať ľuďom a zlepšovať prostredie. Teda to si aspoň mysleli. V skutočnosti sú v tomto krúžky združené dievčatá, ktorých úlohou je chrániť svet. A to doslova. Jedného dňa Yuune zazvoní počas vyučovania telefón. Nie je to však hovor, ale alarm. V zápätí zastane čas. Hýbať sa môžu len členky nášho krúžku hrdinov. Zároveň začína premena okolitého sveta a dievčatá sú presunuté do iného sveta, kde majú bojovať proti zlým vertexom.

Seriál som pôvodne začal pozerať preto, lebo sa tu objavilo dievča na vozíku. Predsa len nie je častý prípad, aby sa takto postava objavila v zozname hlavných postáv (napadol mi jediný prípad, kde ale bola mágia). V tomto seriály som mágiu a ani nič podobné nepredpokladal. Zjavne som sa však mýlil. Dievčatá sa zmenia na hrdinky, získajú superschopnosti a zachránia svet. Zatiaľ to bolo viac zamerané na boje ako na nejaký príbeh. Uvidím preto, do kedy ma to bude baviť.

(10:29 26. decembra 2014)

Už je to tu. Skončil seriál o Hrdinke Yuune. Túto formuláciu som nezvolil náhodou. Toto je jeden z tých príbehov, kde je celok rozdelený do niekoľkých častí a každá časť má iné médium. Predohra k tomuto seriálu, s inou hlavnou postravou, vyšla knižne (odohráva sa dva roky pred seriálom). Okrem toho sú tu aj mangy a v pláne sú aj hry.

Aj napriek tomu, že hlavné postavy sú deti, seriálu sa nemusia vyhýbať ani staršie generácie. Seriál určite mnohý zaradia do kategórie „čarujúce dievčatá“, no ja túto kategóriu neuznávam, pretože má minimálnu vypovedaciu hodnotu. Táto kategória nehovorí nič o obsahu ani nič o určení. Tento seriál je skôr fantasy, keďže tu je paralelný svet, ktorý ovplyvňuje ten náš. A čo sa týka určenia je to horšie. Niekde som sa dočítal, že je to pre násťročných (či chlapcov, alebo dievčatá tam asi nebolo, no možno si to len nepamätám). Isté je však toľko, že tento seriál môže osloviť aj staršie generácie. Mnohé seriály o čarujúcich dievčatách obsahujú súboje a sú určené pre dievčatá. Tento seriál je však iný, keďže súboje tu majú inú úroveň a aj preto je táto jeho určená skôr pre mužskú časť populácie. No je tu aj dramatická časť, ktorá je skôr pre dievčatá.

Poďme však k samotnému príbehu. Ten je naozaj zaujímavý a celkom originálny. Záchrana sveta nie je ľahká; obzvlášť vtedy, keď sú tu takéto podmienky, resp. vedľajšie efekty. Je ťažko k nemu niečo napísať, aby som priveľa neprezradil. Poviem už len toľko, že niektoré veci som naozaj nečakal, seriál ma takmer celý čas držal v napätí a tešil som sa na ďalšiu časť. Osobne by som si rád prečítal aj predohru aj ostatné časti (mangy, hry). Za príbeh preto udelím hneď 2 body a to za nápad a spracovanie. Animácia a hudba boli tiež na dobrej úrovni. Aj keď tu si možno nie som až taký istý. Bol som tak zahltený v príbehu, že som neregistroval tento aspekt. Je však pravdepodobné, že keby tam boli problémy s kvalitou animácie, či výberom hudby (nevhodná, alebo prehnaná), všimol by som si to. Preto udelím aj tretí bod.

Súčet bodov

  • + 2 hody za príbeh (nápad a spracovanie),
  • + 1 bod za animáciu a hudbu.

Celkovo + 3 body. Je to celkom dobrý seriál so zaujímavou myšlienkou a nečakanými zvratmi. Odporúčam pozrieť si.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP