http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Kurogane communication
(7:85 3. februára 2008)

Svet po záhube nie je v anime vôbec zriedkavý jav. Osobne veľmi nevyhľadávam. V tomto prípade sa mi však pozdával obrázok aj keď popis nebol práve lákavý. Veď posúďte sami. „Svet bol zničený vo vojne a hlavná hrdinka Haruka žije sama v Japonsku s vedomím, že okrem nej nikto iný nežije. Spoločnosť jej robia len inteligentné roboty, ktoré sa o ňu starajú.“ Všetky inteligentné roboty majú svoju vlastnú osobnosť. Na začiatku to vyzeralo, že by mohlo ísť o kľudný život v svete po záhube. Nie je to však tak. Okrem robotov, ktorý sa majú starať o ľudí prežili aj roboty ničitelia, ktorých jediným cieľom je zahubiť život. Ako to všetko skončí a či ešte žijú aj ďalší ľudia už neprezradím. Keďže však Zem takmer úplne zničená, tak okrem robotov sťažujú život našim hrdinom aj pohromy (ako zemetrasenia a následné neskutočné veľké tsunami).

V hlavnej ženskej postave sa nám predstaví Yui Horie ako Haruka. Yui rovnako naspievala aj zvučky („my best friend“ a „Dear mama“), ktoré sa k tomuto anime dobre hodia. Ozvučenie a hudobné pozadie bolo celkom dobre niekedy možno až príliš výrazne. Miestami ma však dosť silno pozitívne prekvapilo (hlavne to čo som vôbec nečakal v tomto anime – „Gregoriánske chorály“). Za zvučky ako aj hudbu teda udelím jeden bod. Výber hlasov nebol práve najlepší. Okrem dobre zvolenej Yui Horie je tu aj zopár hlasov, ktoré mi na začiatku dosť vadili. Časom som si asi zvykol. Príbeh bol celkom zaujímavý. Našlo sa tu aj pár dobrých zlomov, ktoré pohli dejom úplne iným smerom ako by sa dalo pôvodne očakávať. Celkovo za dej, vysvetlenia a všetko k poriadnemu príbehu patrí dávam 1 bod. Čo sa originality týka, nebol práve z tých úplne originálnych, ale celkové spracovanie ako aj vysvetlenia a ukončenie bolo spravené dobre.

Je pravda, že to nie je práve anime, ktoré by som zaradil do najlepšej desiatky, ale neľutujem, že som si to pozrel. Jeho dĺžka sa mi na začiatku zdala primeraná (24 častí po 14 minút), ale ku koncu by som uvítal aspoň dlhšie časti, nakoľko sa to dosť silno rozbehlo... Aj keď niektoré veci boli prehnané (veď ako ináč keď ide o anime), celkovo sa to dalo pozerať a ani nebolo priveľa technických chýb.

Súčet bodov

  • + 1 bod za hudbu,
  • 0 bodov za výber hlasov (niektoré boli dobré, iné zase nie práve najlepšie),
  • + 1 bod za príbeh, spracovanie a vysvetlenie dôvodov konania postáv

Celkové hodnotenie je teda +2 body.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP