http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Sukitte ii na yo. (obrázok, 135 kB)
(11:13 14. októbra 2012)

Hlavná hrdinka Mei Tachibana má traumu z ranného dectva. Zvalili na ňu vinu, za niečo. Preto nemá žiadnych priateľov (doslova sa tomu vyhýba). Jedného dňa však príde osudné stretnutie s najpopulárnejším chalanom v škole. (Zvyšok si určite každý domyslí bez problémov.) Aj keď to na prvé počutie znie ako klasická romantická komédia, nie je to tak.

Príbeh začína ako seriózna dráma. Samozrejme aj s neuveriteľnými náhodami (správne stretnutie v správnom čase). Ale celá prvá epizóda mala dobrú atmosféru. Hudobné spracovanie je tiež veľmi dobré, ale nemusí sadnúť každému, keďže je dosť výrazné (miestami až príliš). Prvá časť po dejovej stránke nie je žiadna komédia, neobsahuje to žiadne trápne vtipy, ale je to reálna dráma. V druhej epizóde sa už objavili prvky komédie (vtipné scénky, ale nie vtipy a scény typické pre romantické komédie), stále to má však bližšie k dráme ako ku komédii, čo je veľmi dobré. Som zvedavý, že či to takto udržia po celý čas. Zatiaľ to teda vyzerá naozaj dobre a ak sa to nezmení, ja už mám vybranú druhú vec z tejto sezóny.

Ale aby som nebol len prehnane optimistický. Už v druhej epizóde som začal mať pocit, že boli vynechávané časti deja. Nelineárnosť v deji (skočenie ďalej v deji a neskoršie ukázanie spomienok) mi nevadí. Tu sa jednoducho zrazu zmenila situácia a divák ju má bez vysvetlenia akceptovať. Nie je to našťastie až také hrozné, aby sa to nedalo pozerať, ale mne osobne to trochu chýba. To trochu uberá na kvalite celého diela. Keďže som ešte nečítal pôvodnú mangu, neviem či to je spôsobené chybou autorky, alebo je to spôsobené len tým, že chcú 9 kníh mangy vtrepať do 13 častí anime (pritom poznám mangy, kde ani celých 6 kníh nedokázali dostať do 20 dielov). Zatiaľ našťastie u mňa prevažujú klady nad zápormi, takže predbežné odporúčanie je kladné.

Hlasy postáv sú tiež dobré. Obzvlášť ma potešil hlas hlavnej hrdinky (nie len pretože ju spájam s inou postavou). Jej hlas je netypický pre hlavné hrdinky, ale zároveň k jej charakteru veľmi dobre sadne. Najzábavnejšie bolo keď hovorila iným hlasom ako normálne. Dizajn postáv ma nejako zvlášť neoslovil (hlavne hlavného mužského hrdinu). Úvodnú zvučku prekvapivo naspievala Ritsuko Okazaki (čo je dosť zaujímavé, keďže je už viac ako 8 rokov na druhom svete). Je to stará pesnička v upravenej verzii. Nové spracovanie ma na svedomí Yuuji Nomi.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP