http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Zettai shounen (obrázok, 223 kB)
(13:09 31. marca 2008)

Toto anime ma zaujalo ani sám neviem presne prečo. Keď som si prečítal popis k tomuto seriálu, znelo to dosť zaujímavo. Aj keď popis nebol práve veľavravný a nevedel som, čo mám od tohto diela čakať, malo to však v sebe niečo mystické. Rovnakú mystiku je cítiť aj zo samotného príbehu. Prvá epizóda bola dosť pomalá (teda presnejšie povedané jej tempo/spád príbehu) a tajomná. Keďže ja som tvor veľmi zvedavý nedalo mi to a začal som pozerať tento tajomný príbeh, aby som prišiel na to tajomstvo. Ak vydržíte pozerať prvú časť až do konca odhalí sa prvá väčšia záhada. Nie je to však jediná. Záhad je tu viacej počnúc tajomnou mačkou, cez postavy, ktoré zjavne vedia viacej než ostatné (a nám nič nepovedia), končiac rôznymi bytosťami, o ktorých existencii nevedia všetci a ani ich všetci nevidia.

Samotný seriál je rozdelený do dvoch častí. Prvých 12 epizód sa odohráva na dedine, kde príde hlavný chlapčenský hrdina na prázdniny. Zvyšná časť sa v podstate môže označiť ako voľné pokračovanie a odohráva sa o 2 roky neskôr v Yokohame.

Príbeh je veľmi dobre a pútavo spracovaný. Sám som sa nemohol odtrhnúť od pozerania pokiaľ som nedokončil prvú časť (dokonca aj ukončenie seriálu, na ktorý som čakal celý týždeň bolo posunuté, lebo sa mi nezdalo až také dôležité ako dokončenie tohto príbehu). Prvých 12 epizód som pozrel za 2 dni a druhú časť za ďalšie 2 dni (čo sa mi už dosť dlho nestalo aby som pozrel toľko epizód za tak krátky čas a ešte pritom z jedného seriálu). Aj keď hlavná/mystická časť príbehu je dosť výrazná, nie je jediná podstatná v tomto seriáli. Za zmienku stojí aj dobre spracovanie príbehov dospievania hlavných a vedľajších hrdinov. Za originalitu, príbeh a jeho spracovanie musím udeliť aspoň 3 body.

Animácia síce nepatrí k úplnej špičke, ale za to aspoň dosť nezvyčajná na dobu vzniku aj na súčasné výtvory. Pôsobí dosť príjemne aj keď nie je dokonalá. Preto udelím jeden bod. Ozvučenie bolo rovnako spravené veľmi dobre. Aj keď som sa niekedy tak vžil do príbehu, že som ani nepočul, respektíve neregistroval nič z ozvučenia. Za kvalitu ozvučenia (nie len hudobného, ale aj ruchového) udelím rovnako jeden bod.

Súčet bodov

  • + 3 body za originalitu, príbeh a jeho spracovanie,
  • + 1 bod za animáciu, ktorá sa vytrhla stereotypu,
  • + 1 bod za ozvučenie, ktoré je veľmi dobre spravené.

Celkovo si teda anime získalo + 5 bodov.

Zhodnotenie: Ak máte radi záhady, kde netečie krv a ani nie je nejako veľa akcie, je toto dielko určené práve pre vás.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP