http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Nijuu-mensou no musume (obrázok, 160 kB)
7:06 27. apríla 2008

Keď som začal pozerať toto anime, okamžite som si spomenul na Kamikaze kaitou Jeanne a to hlavne pre niekoľko podobností. Nemusíte sa však báť, že v tomto prípade pôjde o nejaké premeny a iné nadprirodzené javy typické pre „čarujúce dievčatká“. Podobnosť bola v spôsobe krádeží. Najprv sa pošle oznámenie o plánovanej krádeži a následne sa krádež aj napriek veľkej policajnej prítomnosti uskutoční. Druhá podobnosť je, že „muž 20 masiek“ (ako ho prezývajú) má podobne ako Jeanne trochu iný cieľ ako by ste čakali od bežného zlodeja (a ako si myslí polícia). Nekradne totižto náhodne, ale len „berie perly sviniam“ (rozumej: vezme si od zlých ľudí tie najcennejšie veci). Na rozdiel od Himitsu: The Revelation je toto anime aj serióznou detektívkou veľmi dobrej úrovne. To už nasvedčuje aj fakt, že ako inšpirácia bol použitý aj známy japonský autor detektívok Ranpo Edogawa (a možno aj mangou od CLAMP, tiež inšpirovanú týmto autorom, kde hral „muž 20 masiek“ hlavnú úlohu).

Po animačnej stránke som si okamžite spomenul na true tears a to nie len pre podobnosť postáv niektorých postáv, ale hlavne celý animačný štýl. Pravdu povediac teraz (pri písaní komentáru) si na hudobné pozadie veľmi nespomínam. Určite však bolo veľmi dobre zosúladené s dejom a nepôsobilo rušivo, priam naopak veľmi dobre vytváralo atmosféru.

K samotnému deju veľa písať nechcem, lebo by som mohol pokaziť zážitok z pozerania a prekvapenia dejových zvratov. Poviem len toľko, že hlavnou hrdinkou bude Chiko a nie samotný „muž 20 masiek“ ako by to mohlo vyzerať podľa popisu hore. Ich stretnutie sa odohrá už v prvej epizóde a bude dosť zásadné pre samotnú Chiko. Príbeh sa odohráva niekedy v šesťdesiatych rokov (to je len typ, môže to byť kľudne aj +/- 10 rokov). Začiatok je samozrejme v Japonsku, ale zlodej takejto úrovne, po ktorom nejdú len policajti, ale aj zločinci nemôže dlhodobo zostať v jednej krajine, takže sa dej bude postupne presúvať po rôznych krajinách. Ak si to udrží úroveň a nedopadne to ako iný detektív inšpirovaný tým istým autorom bude to pravdepodobne jedna z najlepších detektívok s akými som sa stretol.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP