http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Chuunibyou demo koi ga shitai!
(6:35 8. januára 2014)

Chuunibyou je choroba ôsmeho ročníka (preložené na náš školský systém; doslovne je to druhý ročník druhého stupňa). Je to duševný stav, keď si dotyčná osoba vymyslí svet v ktorom žije. Nezriedka to zahŕňa mágiu, nadprirodzené schopnosti, ovládnutie, alebo ochranu sveta. Yuuta (hlavný hrdina) trpel touto chorobou, ale už je vyliečený. Keďže sa však za to, čo vystrájal v tomto čase hanbí, tak si zvolil inú strednú školu, aby ho nikto nepoznal a nevedel o jeho temnej minulosti. Čo však čert nechcel, na túto školu chodí aj Rika (hlavná dievčenská postava), ktorá stále trpí týmito utkvelými predstavami. Yuuta navyše ani nie je jediný vyliečený pacient, ktorý si vybral túto školu. Okrem neho je tu aj Shinka (v pôvodnej knihe je viac bývalých pacientov, v anime nie sú žiadny ďalší bývalý pacienti no je tu súčasná pacientka Sanae, ktorá ale preventívne nie je v knihe).

Pointou príbehu je súžitie vyliečených ľudí s nevyliečenými a samozrejme aj trochu romantiky. Ako je už asi jasné z popisu hore anime sa veľmi nedrží knižnej predlohy. V podstate by sa dalo povedať, že je len ľahko inšpirované knihami. Zostali len mená a charaktery (v niektorých prípadoch len čiastočne) 9 postáv (a to vrátane domácich miláčikov; ak rátam obe knihy/série). Ich vystupovanie v príbehu sa ale výrazne zmenilo a skutočná podobnosť v príbehu sa aj pomaly týmto výpočtom končí (aj keď, možno nie). V druhej sérii pribudne nová postava a možno aj čas príbehu z knihy.

Prvú sériu som si pozrel so záujmom. Dalo sa na tom celkom dobre zabaviť. Pri druhej sérii sa však už nebavím a mám skôr problém pozerať to bez prerušovania (a to nie preto, že by som bol vyrušovaný). Budí to vo mne dojem, že táto séria je robená naozaj len na silu, aby prilákala istý typ fanúšikov a tým umožnila predajnosť a zisky. Ja k tomuto typu fanúšikov určite nepatrím. Po stránke animácie seriálu nie je veľa čo vytknúť, aj keď po režisérskej, resp. strihovej stránke by sa asi našli chybičky (ale čo môžem hovoriť ja, úplný laik v tejto umeleckej oblasti).

Druhá séria začína novým školským rokom. Veľa vecí sa zmenilo, ale sú aj veci, ktoré sa nezmenili. Zase je tu „súboj epizódy“ (v knihe neboli). Môj osobný pocit z druhej série je zatiaľ veľké sklamanie a to asi nie len preto, že som už prečítal knihy, ktoré boli celkom zábavné.

Odkazy z iných titulov: Musaigen no Phantom World

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP