http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Musaigen no Phantom World (obrázok, 195 kB)
(18:29 21. januára 2016)

Dej tohto seriálu sa odohráva pár rokov po nehode v jednej továrni. Tento krát sa našťastie nestala obrovská tragédia s hromadou mŕtvych, ale svet sa výrazne zmenil iným spôsobom. Uniknutá chemikália ovplyvnila vnímanie ľudí a tí teraz vidia bytosti z iných dimenzií. Niektoré z týchto bytostí robia neplechu a je potrebné sa o nich postarať. To dokážu ľudia so špeciálnymi schopnosťami, kam patrí aj naša skupinka hlavných postáv.

Prvé komentáre k tomuto seriálu neboli vôbec pekné. Hovorili o tom, že štúdio Kyoto Animation stále nenašlo svoju (správnu) cestu. Iné dokonca zmenili názov štúdia. Jeden z komentárov to zhrnul slovami, že kto má záujem o dobre animovanú fyziku poprsia, mal by si tento seriál pozrieť.

Po pravde ani sa týmto komentárom nečudujem. Po prvých dvoch epizódach som si bol prakticky istý, že pozeranie tohto seriálu po tretej epizóde preruším. Zatiaľ sa tak nestalo. Tretia epizóda ma naozaj pozitívne prekvapila. Ale poďme pekne po poradí. Prvé epizódy boli naozaj slabé (po príbehovej aj významovej stránke). Naozaj šlo viac o pochybné/šteklivé zábery ako o nejaký zmysluplný dej. V tom čase som z toho mal pocit, že toto dielo je rovnako zbabrané ako animovaná verzia Chuunibyou (rozumej: animovaná a hraná verzia majú spoločné len postavy, dej je prakticky úplne iný). V tomto prípade som ale originál nečítal, takže to nemusí byť pravda (a aj originál môže byť zbabraný).

Záver z tohto seriálu je naozaj nejasný. Celkový príbeh zatiaľ nie je viditeľný, aj keď sa už niektoré postavy, ktoré neskôr asi budú významné ukázali. Isté je toľko, že ak sa to vráti k spracovaniu, aké mali prvé dve epizódy, seriál okamžite prestávam pozerať.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP