http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Cello hiki no Gauche (obrázok, 168 kB)
(6:32 29. júna 2008)

Keď tento film začal v podstate okamžite u mňa navodil atmosféru starých nemých filmov (teda až na to, že bol farebný). Bolo to spôsobené tým, že sa začalo klasickou hudbou a okrem nej nebolo nič iné počuť (boli tu len ľudia, ktorý utekali pred búrkou a zvolená skladba sa veľmi dobre hodila k obrazu búrky). Nemusíte sa báť, nejde o nemý film. Celkový dojem z filmu bol na začiatku dosť zvláštny aj napriek známym menám, ktoré sa na ňom podpísali. Teda možno že to bolo práve pre tie mená, presnejšie povedané jedno z nich. Autorom príbehu je Kenji Miyazawa. Jeho animovaný životopis (Keni no haru/Spring and Chaos) som videl len nedávno. Možno aj to prispelo k tomu, že tento krát som nebol až tak zmätený ako pri životopise. Tu bol oproti tomu naozaj len slabý odvar netradičnosti.

Gauche (respektíve Goshu pri prepise z katakany) je ako už z názvy vyplýva čelista. (Preklad názvu je „Čelista Gauche“.) V jeho dome na stene visí večne zamračený Ludwig van Beethoven. Taký je aj na začiatku Gauche (teda myslím zamračený a na prvý pohľad dosť utiahnutý). Keď prišiel domov je nazlostený aj preto, lebo na dnešnom tréningu dostal pokarhanie za slabý výkon. Gauche cez deň cvičí spolu s malým „orchestrom“ (ak sa tých pár ľudí dá tak nazvať, ale je tam aspoň dirigent). Po večeroch chodí hrávať do kina (obdobie nemých filmov, spolu s orchestrom robia živý hudobný sprievod). A v noci (namiesto spánku, alebo tréningu) ku nemu chodia hovoriace zvieratá aby im pomohol (alebo aby oni pomohli jemu?).

Príbeh bol dosť jednoduchý, ale nie zlý. Za to dnes udelím jeden bod. Animácia je poctivá ručná maľba. To jej však neuberá na kráse (ba priam by som povedal, že je to takto určite lepšie ako moderná počítačová animácia). Za to rovnako udelím jeden bod. Keďže hudba je naozaj dobre spravená a zvolená zaslúži si hneď 2 body.

Súčet bodov

  • + 1 bod za príbeh (dosť netradičný príbeh ako asi všetky od Kenjiho),
  • + 1 bod za poctivú a krásnu animáciu a prostredia/pozadia,
  • + 2 body za hudbu.

Celkovo + 4 body.

Keďže v tomto prípade ide o dosť netradičné anime je zváženie každého, či má záujem o takýto druh krátkeho (len hodinového) filmu. Ťažko takto povedať, ale pravdepodobne je vhodné aby ste vedeli aspoň čo to o autorovi príbehu a preto ak ste nevideli jeho animovaný životopis, aspoň si prečítajte jeho popis pred pozeraním, prípadne niečo iné o autorovi. Možno vám to pomôže v ľahšie stráviť toto dielko.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP