http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Ihatov Gensou: Kenji no haru (obrázok, 215 kB)
(8:31 1. júna 2008)

K tomuto anime som sa dostal prvý krát pred rokmi pod názvom anglickým Spring and Chaos ~the live story of Kenji Miyazawa~. Oprávnene som očakával životopisný film. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď sa ukázala prvá postava. Nebol to totižto človek, ale mačka chodiaca po dvoch nohách. Práve preto som to nepozrel hneď. Dostal som sa k tomuto anime až teraz (keď som chcel čosi zverejniť na stránke a nemal som nič tesne pred koncom pozerania). Ak ešte stále máte chuť pozrieť si tento životopis, tak sa pripravte na úplne netradičný svet. Dej sa okrem reality odohráva aj vo fantázii a halucináciach (respektíve nočných morách) hlavnej postavy.

Príbeh (ak sa dej takto vôbec nazvať dá) je krátky životopis moderného japonského básnika menom „Kenji Miyazawa“. Jeho špecialitou bolo používanie zvierat ako hlavných postáv v jeho príbehoch a básniach. Za netradičné spracovanie (nie len ako životopisu, ale všeobecne anime) udelím jeden bod. Za hudbu, ktorá znela v pozadí a dokonale vytvárala atmosféru podľa aktuálnej potreby udelím druhý a posledný bod.

Súčet bodov

  • 0 bodov za príbeh (nejako ma ničím neupútal samotný príbeh),
  • +1 bod za spracovanie (vysoko netradičné),
  • +1 bod za hudbu,

Celkovo + 2 body.

Moje odporúčanie na záver je tento krát dosť nejednoznačné. Určite neprídete o veľa ak toto dielko neuvidíte. Ak ste však unavený z aktuálnej všednosti a máte záujem o čosi úplne iné ako je priemer alebo všetky životopisné filmy aké ste videli, tak môžem toto dielo jedine odporučiť.

Odkazy z iných titulov: Cello hiki no Gauche

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP