http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Haruchika ~Haruta to Chika ha seishun suru~ (obrázok, 228 kB)
(19:03 1. februára 2016)

Po tom, čo Chika videla koncert školskej dychovky v TV, rozhodla sa, že sa stane hráčkou na flautu a bude z nej milé a elegantné dievča, presne ako tá flautistka, ktorú na koncerte videla. Chika je však dosť energické dievča (bývala športovkyňa) a na žiaden nástroj doteraz nehrala. Aj napriek tomu chce Chika vstúpiť do koncertného krúžku (a odoláva aktívnym pokusom športového klubu o jej zverbovanie). V koncertom krúžku je aj Haruta (jej kamarát z detstva). Takto sa začína príbeh o užívaní si mladosti (voľný preklad názvu). Nejde však o príbeh lásky (aspoň nie v prvom rade). Nie, že by si naša hlavná dvojica nevedela prísť na meno, ale medzi nimi to neiskrí; teda aspoň nie romanticky. Príbeh sa však nevenuje ani hudbe (aspoň nie výraznejšie). Základom deja sú skôr záhady, hlavolamy a iné šibalstvá. V prvej časti sa lúšti záhadná melódia napísaná krvou (alebo červenou farbou) na tabuli. V druhej je tu záhada bielej rubikovej kocky.

Seriál je možné označiť za „japonské mystery“ (príliš vznešený názov, pre niečo, čo nie je možné označiť ani za detektívnu, ani to zaradiť do inej normálnej kategórie). Nemôžem však povedať, že by sa to nedalo pozerať. Je to celkom zaujímavý seriál o mladosti trochu netradičných postáv. Už na začiatku moju pozornosť zaujala úvodná zvučka, ktorú spieva fhána (trochu netradične, nie len ženský hlas, ale ozval sa aj mužský hlas). Druhý krát moju pozornosť zaujali postavy a to hneď niekoľko a niekoľkými spôsobmi. Najviac ma ale upútali oči hlavných postáv. Takéto výrazne a netradičné kresby na zreničke očí som ešte nevidel (platí najmä pre hlavné postavy na záberoch z blízka).

Nedá sa povedať, že by tento seriál bol komédia, dráma, detektívka, alebo hudobný seriál. Avšak z každého rožku je tu niečo. Táto zmes je celkom dobre vyvážená a spolu to vytvára celkom zaujímavú zmes (veď predsa za ním stojí štúdio P.A. Works). Aj keď je to v krátkom čase druhý seriál z prostredia školského dychového orchestra, je to niečo úplne iné ako Hibike! Euphonium. V tomto seriály sa menej venujú hudbe a viacej postavám a záhadám. Je ťažké povedať, že či sa to zmení, kam seriál bude smerovať a či budeme počuť aj nejakú ucelenú melódiu od tohto školského orchestra. Isté je však toľko, že tento seriál nesadne každému (a to hneď z viacerých dôvodov), ja osobne ho však budem pozerať.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP