http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Nagasarete Airantou
(07:19 7. apríla 2007)

Nagasarete airantou

Ako porovnanie k tomuto anime mi napadá jedine Ninin ga Shinobuden. Ide o ľahký – relaxačný druh anime, pri ktorom netreba veľa myslieť. Podľa popisu témy som jednoznačne čakal viacej fanservisu ako tam nakoniec bolo (našťastie ho tam až toľko nedali ako som sa obával). Hlavný hrdina vypadne z lode počas búrky. Na lodi jeho záchranu vzdajú a len mu hodia záchranné koleso a neidú po neho. Príbeh pokračuje na ostrove mimo reality (a to ako v rámci fyzikálnych, tak aj biologických zákonov). Tu ho vyloví (ako rybu) hlavná hrdinka Suzu, ktorá ho samozrejme chce zachrániť tak ho skoro ona dorazí, keď už prežil topenie a niekoľko hodín vo vode.

Tento ostrov, na ktorom sa celý dej odohráva obývajú len ženy a dievčatá a je obklopený vodnými vírmi, ktoré sa aktivujú v prípade ak chce niekto ostrov opustiť. Ako som už hore spomínal pôjde zrejme len o ľahký druh relaxačného anime kde všetky ženy idú po jednom chlapcovi (hmm, takýto rozsiahly hárem som tuším ešte ani v anime nevidel nie to aby bol ešte v realite ani v stredoveku najbohatší sultánovia nemali takýto hárem).

Hlavne ostáva dúfať, že tento humor nepôjde rovnako dolu vodou ako v Ninin ga Shinobuden, kde bol síce začiatok o poznanie lepší, ale ku koncu to bol už dosť slabý (rýchlo obkukateľný) humor.

(2007-09-30 21-23-22)

Komentár po dopozeraní, môže obsahovať spoilery.

Aj napriek tomu, že v tomto prípade ide o háremovku som si toto anime pozrel. Osobne nemám práve v obľube tento štýl, ale ak je to spojené s dobrou komédiou a nepreháňajú to s ecchi prvkami, tak si rád pozriem niečo na uvoľnenie/oddych. A to je práve prípad tohto anime. Nečakajte nič bombastické, ale zase to nie je ani na zahodenie. Je to vyslovene relaxačné dielko, kde uvidíte zopár vydarených častí ako aj zopár menej podarených vtipov.

A teraz ku bodovaniu. Animácia je normálna (bez bodov). Aj keď je nápad vcelku zaujímavý (nevytvára možnosť úniku z háremu) Samotný príbeh je dosť slabý, priam by som povedal, že až absentuje ako celok. Skôr ide o sériu samostatných pod‑častí, ktoré sú spojené spoločnými postavami a miestom deja. Preto odrátavam jeden bod. Za nedodržanie fyzikálnych a biologických zákonov (a inač platnej všeobecnej logiky) by som normálne odrátal jeden bod, ale to je vyvážené ich správnym použitím pre zábavu diváka, takže body nestrhnem. Celkovo humor v tomto anime je síce miestami poslabší, ale niekedy je naozaj dobrý a ani nepoužíva priveľa ecchi prvkov ako by človek mohol čakať v takomto druhu anime. Za to udeľujem jeden bod. Keďže príbeh je písaný zložený zo samostatných časti často sa stáva, že nie je ani dodržaná logika medzi časťami. Ako keby v jednej časti platili iné zákony a pravidlá ako v druhej (napríklad raz povedia, že každý deň a počas celého dňa pracujú, inokedy zase, že chodia do školy). Za túto chýbajúcu vnútornú previazanosť strhávam jeden bod.

Hudobný doprovod je praktický normálny vrátane zvučiek. Jediné čo z neho vyslovene upúta pozornosť je téma pre Shinobu počas bojov. Tá melódia vrátane ozvučenia vytvára správnu japonskú starovekú atmosféru, vyslovené vhodnú pre samurajov. Ani živé vystúpenie na shamisen ma až tak veľmi nenadchlo ako práve jeho použitie v tomto anime. Za to udeľujem 2 body. Záver tohto počinu bol však taký nemastný neslaný a pôsobil skôr dojmom že už by sme to mohli uzavrieť tak aby sme mohli aj niekedy pokračovať. Celkovo na mňa ten záver pôsobil viacej negatívne, za čo strhávam ďalší bod.

Súčet bodov

  • 0 bodov za animáciu (normálna/priemerná),
  • - 1 bod za prakticky absentujúci celkový príbeh,
  • 0 bodov za nedodržanie platných „prírodných zákonov“ na vytvorenie vtipných scén,
  • + 1 bod za humor bez zbytočného preháňania s ecchi,
  • - 1 bod za zlú previazanosť jednotlivých častí (zmena pravidiel medzi časťami)
  • + 2 body za hudobný doprovod pre postavu Shinobu (fantastické ozvučenie na tradičný japonský spôsob),
  • - 1 bod za spôsob ukončenia.

celkom 0 bodov.

Zhrnutie/Záver: Dá sa pozrieť, nič sa nestane ak si to nepozrieš.

Odkazy z iných titulov: Rosario to vampire

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP