http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Rosario to vampire
(20:35 5. januára 2008)

Pôvodne som toto anime ani nechcel ťahať podľa ukážok (boli dosť o ničom ako v podstate všetky ukážky tejto zimy). Nakoniec som to dal sťahovať, lebo sa mi flákalo spojenie. Po pozretí začiatku som to aj pôvodne zabalil. Osobne neobľubujem „nohavičkový humor“ a podľa toho začiatku som mal pocit, že toto anime tam bude patriť. Nakoniec však prišiel jeden kamoš, tak som mu to pustil, lebo on obľubuje podobný typ humoru ako bol použitý v tomto anime. Nakoniec po tom trápnom a nohavičkovom humore zo začiatku sa to ubralo trochu iným smerom. Teraz malý úvod do deja:

Hlavný hrdina je neúspešný študent, ktorý sa nedostal na strednú. Jeho otec však cestou domou „stretne dobrodinca“ a tak môžu rodičia poslať syna študovať. Problém je už len v tom, že je to na strednú školu „youkai“ (japonské slovo 妖怪 = youkai – je slovo, ktoré je súhrne označenie pre démonov, duchov, príšery, goblinov a podobnú háveď). Dosť odstrašujúci názov však hlavný hrdina nebral vážne a vybral sa na cestu. Už cesto do školy stretne upírku (tu som to aj pôvodne prestal sledovať pre trápny a silný nohavičkový humor s veľkým množstvom technických chýb). Predstavovanie v škole na začiatku prebieha celkom normálne. Až kým učiteľka nepovie, že toto je škola len pre youkai bytosti. Tu sa hlavný hrdina prvý krát zamrazí, že kam sa to dostal. Na jeho šťastie však v pravidlách školy je, že žiaden tvor sa nesmie odmaskovať z ľudskej podoby a ani prezradiť svoju skutočnú identitu. To ako nakoniec dopadne prvý deň v škole, ako skončí stretnutie s prekrásnou upírkou, ako ho privítajú nový spolužiaci a čo sa stane s človekom, ktorý zablúdi do sveta démonov vám už neprezradím (to si musíte pozrieť sami).

Aj keď som toto dielko na začiatku zavrhol, po dopozeraní prvej epizódy sa prebojovalo do druhého kola (pozretie druhej epizódy). Trápny humor sa vytratil a nabralo to trochu na vážnosti. Čoho sa však obávam je to, že to bude hárem ako mi to naznačil už aj obrázok na anidb, rovnako ako aj zoznam žánrov. Keby sa to nezvrhlo na hárem mohlo by ísť o celkom podarený počin. Zatiaľ to vyzerá na síce skoro klasický dej, ale aspoň v netradičnom prostredí a teda novými možnosťami ako neunudiť diváka na smrť. Celkovo to po prvej epizóde hodnotím skôr kladne, ale asi to tak nezostane po tom, čo sa to zmení na hárem (teda ak by si to udržalo kvalitu akú to má doteraz a hárem by bol na spôsob Nagasarete Airantou, tak by som to vedel prežuť (prežiť)).

(21:09 28. marca 2008)

Komentár po dopozeraní, môže obsahovať spoilery.

Nakoniec sa potvrdil hárem, ale našťastie nebolo to až také hrozné ako niektoré typické háremovky. Niet veľa čo komentovať po prvej sérii (základ je napísaný už v prvom komentáre), takže prejdem k hodnoteniu. Zvučky perfektne zvládla Nana Mizuki, ktorá si zahrala aj hlavnú ženskú postavu Mokky. Inač aj ozvučenie aj animácia normálna. Za námet sveta démonov udelím jeden bod aj za samotné pod‑príbehy (ale to je tiež skôr z ľútosti, nakoľko nie je až tak originálny, ale našťastie je aspoň celkom dobre spravený). Tento jediný kladný bod však hneď musím zobrať za zbytočné ukazovanie pohľadov pod sukne dievčat. V tom sú už zarátané aj všetky nedostatky. Polovice prvých štyroch epizód sú dosť slabé až trápne a následne príde Mokka a „zachráni deň“. Našťastie sa postupne trápne časti redukovali. Seriál ako taký kmitá medzi (miestami trápnou) komédiou a drámou. Ak pretrpíte prvú polovicu, potom si buď zvyknete, alebo sa to zlepší (ťažko presne povedať, ale druhá polovica sa už aspoň mne nezdala byť až také zlá ako ten začiatok, hlavne prvé polovičky úvodných epizód).

Súčet bodov

  • 0 bodov za ozvučenie príbehu (normálna kvalita),
  • 0 bodov za animáciu (normálna kvalita).
  • + 1 bod za hlavný motív a dielčie príbehy,
  • - 1 bod za zbytočné ukazovanie dievčenských nohavičiek

Celkovo + 0 bodov.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP