http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Ore no imouto ga konna ni kawaii wake ga nai (obrázok, 237 kB)
20:18 3. októbra 2010

Už keď som sa stretol prvý krát s týmto názvom ma hneď zaujal. V preklade znamená „Nie je možné, aby bola moja mladšia sestra bola taká pekná(vďaka za pomoc pri vylepšení prekladu JackK). Vždy som bol zvedavý o čom to tak asi môže byť (hlavne, keď anglický preklad som pochopil úplne ináč ako japonský), ale zároveň som ani nemal dosť odvahy čosi viacej si o tomto diele prečítať. Od momentu kedy som sa dozvedel, že bude aj anime som ho už netrpezlivo očakával a konečne som sa aj odvážil prečítať si krátky popis, ale teraz už dosť bolo úvodu a poďme na samotné anime.

Hlavnými hrdinami sú súrodenci Kyousuke a jeho mladšia sestra Kirino. Sestra brata úplne ignoruje. Jedného dňa však brat nájde doma DVD s anime. Vôbec netuší komu by mohlo patriť. V obale navyše nie je príslušné anime, ale niečo úplne iné. Najprv nikoho nepodozrieva. Veď komu by napadlo, že rodičia, alebo jeho sestra bude niečo také mať. Hlavne keď ich rodičia vychovávajú v atmosfére, že pozeranie anime vedie k otakizmu (v japonskom zmysle slova) a teda je to niečo veľmi zlé. Keď túto tému nahodí pri večeri rodičia zareagujú ako by sa dalo čakať. Sestru však zmrazí a okamžite odíde od večere bez zjedenia jedla. Brat je samozrejme prekvapený a prichystá pre sestru pascu aby sa sama prezradila. Neskôr, sa sestra trošku rozhovorí (keď sa uistí, že brat ju nevysmeje) a divák zistí, že ona je naozaj seriózny otaku a to nie bežného zamerania (vzhľadom na vek a pohlavie). Čo konkrétne zbiera a aké sú jej dôvody už nepoviem, aby som nikomu nepokazil pozeranie a hlavne zábavu.

V prípade tohto príbehu (aspoň čo som zatiaľ videl a počul) ide o takmer čistokrvnú komédiu. Okrem anime som už počul aj 3 príbehy CD dramatizácie a celkom dobre som sa na tom zabával. Kyousuke mi po stránke animácie pripomína (aspoň miestami) Ryuujiho z Toradora!. Štýl jeho správania je však bližší Kyonovi z povestnej Haruhi. Tiež si všetko pre seba komentuje. V prvej časti ešte spoznáme Kyousukeho spolužiačku (tiež má svoju úlohu v príbehu), ale neobjavia sa iné postavy ako napríklad Kuroneko (v preklade „čierna mačka“). Tá spolu s Kirino majú vlastné rozhlasové vysielanie (dostupné na oficiálnej stránke seriálu). Dnes sa mi ho podarilo konečne nahrať, takže si ho v najbližšej dobe vypočujem.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP