http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Sennen no yakusoku (obrázok, 381 kB)
(16:55 3. júna 2012)

Komentár po dopozeraní, môže obsahovať spoilery.

Po tom, čo som dnes náhodou doslova zakopol o anime Marin to Yamato: Fushigi na nichiyoubi som našiel aj odkaz na druhé anime. Podobne ako v predchádzajúcom príbehu aj tu sa rozoberá podobná téma, ale z úplne iného uhla a samozrejme s úplne iným dejom. Spoločná je len nosná téma. Preto aby som sa neopakoval odporúčam najprv prečítať komentár ku Marin to Yamato: Fushigi na nichiyoubi. Podobne aj tu je rozoberaná politická téma hravou a náučnou formou vhodnou pre deti. Tento krát je ale z opačného politického spektra a nie je až tak extrémizovaná, ale stále je dosť názorná.

Príbeh začína, keď Sara a Takuro prídu doniesť spolužiačke Misaki úlohy, lebo pre chorobu nebola v škole. Keď však prídu, zistia, že všetko je ináč. Misaki vôbec nie je chorá a spolužiakov ineď vyháňa, lebo očakáva spolu so starým otcom „pohromu“, ktorá je spomínaná v starej legende. Majú prísť dve lietajúce mačky, ktoré podľa tejto legendy napáchali obrovské škody. Odísť už však nestihnú a tak sa zapoja do sľubu z pred 1000 rokov (čo je preklad názvu anime).

Ako som už spomenul, aj tento príbeh je politicko náučný, takže môžete čakať naozaj nečakané. Týmto som si zároveň splnil „povinnosť“ takzvanej „politickej nestrannosti a vyváženosti spravodajstva“ a môžem túto tému uzavrieť. Žiaľ podobne ako v predchádzajúcom prípade aj k tomuto anime som našiel jedinú verziu bez titulkov.

Odkazy z iných titulov: Marin to Yamato: Fushigi na nichiyoubi

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP