http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Mahou no Angel Sweet Mint
15:58 29. marca 2008

K tomuto anime som sa dostal v podstate náhodou (zaujal ma názov keď som zbadal čerstvý prírastok medzi novými fansubmi). Keďže ide o staršie dielko zo žánru „čarujúce dievčatká“, tak som sa odhodlal skúsiť to (hlavne kvôli zmene žánru). Na začiatku to bola len zvedavosť, ale po tom, čo som pozrel celú prvú časť môžem len konštatovať príjemne prekvapenie. Aj keď som predpokladal, že toto anime bude lepšie ako nové (staršie anime zábavného žánru, ktoré poznám sú žiaľ skoro všetky lepšie ako je priemer aktuálnych anime). Už hneď na začiatku mi anime pripomínalo iné staršie kultové anime Sailor Moon. A to nie len podobnosťou hlavnej postavy (naivita, animačný dizajn), ale aj ozvučením, ktoré je niekedy natoľko podobné, že by mohli mať aj spoločného autora (bol som lenivý hľadať to, tak to neviem presne, ale na príjemnom ozvučení to nič nemení).

Aby ste vedeli, aspoň približne o čom to je a nekupovali mačku vo vreci, tak tu je krátke zhrnutie prvej epizódy a centrálneho príbehu: Mint je princezná magickej krajiny. Po dovŕšení veku 12 rokov je podľa tradície vyslaná na Zem, aby tu zasadila semienka šťastia medzi ľuďmi. Pre čarovnú krajinu je to veľmi podstatné (a určite by jej hrozil zánik ak by sa misia nepodarila). Dúhová záhrada, ktorá odráža nádej ľudí na Zemi je úplne modrá (beznádej). Úlohou hlavnej hrdinky je zmeniť tento stav a nechať záhradu rozkvitnúť vo všetkých farbách. Príchod na zem je samozrejme sprevádzaný problémami, vďaka ktorým si hneď na začiatku nájde dobrých priateľov, ktorý jej budú pomáhať viesť „Obchod so šťastím“ (názov predajne).

Ak toto anime budete brať ako zábavný žáner, tak potom sa môžete dobre zabaviť pri jeho pozeraní. Hlavne ak poznáte klasické anime a nevadí vám vyšší vek samotného spracovania a z toho vyplývajúce rozdiely nie len v animácii a spôsobe reči, ale aj iné dobové prvky.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP