http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Takane no jitensha (obrázok, 209 kB)
(7:31 13. júla 2008)

Ako je už asi všeobecne známe, že japonské líšky a tanukiovia majú nadprirodzené schopnosti. Okrem toho, že sa vedia zmeniť na akýkoľvek predmet či človeka dokážu ešte aj iné veci. Práve v takomto svete sa odohráva tento krátky príbeh. Takane je normálny školák. Má mladšiu sestru a starý bicykel. Samozrejme, že by chcel mať nový bicykel, ale na to sa musí dostať medzi najlepších 100 žiakov školy. To sa mu však nepodarí a ďalej už nepoviem čo sa stalo, lebo prezradím celý dej a to by som naozaj nechcel.

Toto dielko je víťazom 6. veľkej ceny stanice Animax v kategórii scenár. Aj napriek tomu mňa osobne príbeh nejako veľmi nechytil. Nie že by bol zlý, ale zase ani nejako extra dobrý nebol. A čo sa originality týka, tak musím povedať, že podobných motívov som už videl viacero. Spracovanie príbehu je však na dobrej úrovni. Jediné čo mi vadilo, bol pomalý rozbeh (ale to sa asi ináč nedalo bez toho aby sa zbytočne nenaťahovalo „finále“) aj keď náznaky mystiky sú už od začiatku. Keďže ja nie som expert na scénare a réžiu, tak to neviem reálne posúdiť a preto ani nebudem hodnotiť. Animácia je taká normálna. Ani nič extra, ani nejako odfláknutá. Z času na čas namiesto animácie bol použitý sled statických obrázkov. Ten však vôbec neprekážal a určite nepôsobil rušivo, ale dobre dotváral atmosféru. Čo bolo určite dobré je hudba. Bola dobrá a výrazná. Práve za hudbu udelím aj jediný bod.

Súčet bodov

  • 0 bodov za príbeh (nie je práve originálny),
  • 0 bodov za scénar (netrúfam si hodnotiť),
  • 0 bodov za animáciu (taká normálna),
  • + 1 bod ozvučenie (veľmi dobré a výrazné),

Celkové hodnotenie je + 1 bod.

Ak by som to mal porovnať s predchádzajúcim víťazom Yumedamaya kidan, tak toto je určite slabšie. Teda aspoň mne sa Yumedamaya kidan páčilo viacej po všetkých stránkach (teda snáď možno okrem ozvučenia). Ak si však chcete oddýchnuť pri niečom krátkom a nenáročnom je toto dielko práve to vhodné pre vás.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP