http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Yumedamaya kidan (obrázok, 112 kB)
(16:46 2. decembra 2007)

Po zhliadnutí názvu tohto anime a zistení, že ide len o jednodielny špeciál som si povedal, že to pozriem. Ťažko presne povedať, čo presne znamená slovo „yumedamaya“, ale možno by sa dalo voľne preložiť ako „zdobič snov“. Našťastie som sa nenechal odradiť druhým slovom („kidan“ = čudesný príbeh). Ale vzhľadom na to, že ide tohtoročného víťaza hlavnej ceny Animaxu, určite nebude ľutovať nikto, kto má rád umelecké anime.

Nemôžem povedať, že by toto dielo bolo nejako prevratné po dejovej, umeleckej, alebo animačnej stránke, ale aj napriek tomu určite stojí za pozretie. Nejde však ani o čudesný príbeh (ako by sa dalo vytušiť z názvu), ale len netradičný, resp. nečakaný. Príbeh začína ako normálny život násťročnej, ktorá sa stará o malého bračeka. Až kým nepríde on, náš „zdobič snov“ a neukáže jej, aké by to bolo… (ale nebudem prezrádzať nič viacej, aby som vám nepokazil zážitok z pozerania a ani samotný záver).

Animácia ako taká nie je každodenná, ale zase nie je ani nejako extra výnimočná a podobný štýl je možné vidieť pri niektorých štúdiach. Nápad ako taký, aj keď to zo začiatku až tak nevyzerá je dosť dobrý a originálny. Za to udeľujem 2 body. Hudobný doprovod bol celkovo dobre zvolený, za čo udelím tiež jeden bod. Za psychológiu diela a poučenie na záver udelím tiež jeden bod. Za absolútne odtrhnutie od šedého priemeru udelím posledný bod. Aj keď som mal chuť strhnúť za poslabšie výkony a krátky čas (toto dielko by si zaslúžilo aspoň 30 minút, keď už nie 45), nakoniec ich nestrhnem.

Súčet bodov

  • +2 body za originálny námet,
  • +1 bod za ozvučenie,
  • +1 bod za psychológiu,
  • +1 bod za vytrhnutie z priemeru a nový dych,
  • 0 bodov za animáciu,
  • 0 bodov za výkony,
  • 0 bodov za krátky čas

Celkovo + 5 bodov.

Odkazy z iných titulov: Takane no jitensha

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP