http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/

Úvod

Alebo niečo o stránke

K vytvoreniu tejto stránky ma viedli dva hlavné dôvody. Prvým z nich je, že som sa potreboval precvičiť v PHP. Po niekoľkých rokoch, čo som neprogramoval v PHP som zistil, že už som dosť veľa pozabúdal. Rovnako aj to, že vývoj internetových štandardov pokročil vopred a ja som už nič z toho neovládal. Keďže v aktuálnom zamestnaní sa k tomuto veľmi nedostanem a človek nikdy nevie, či to ešte nebude potrebovať, tak je potrebné sa aspoň udržiavať na nejakej úrovni aby sa všetky vedomosti nevytratili.

Vytvárať stránku len pre stránku rovnako nemá zmysel. Preto som sa rozhodol vytvoriť niečo zmysluplné. Po analýze som zistil, že nepoznám žiadnu stránku zameranú čisto len na sústredenie komentárov a postrehov ku anime. Áno sú anime stránky, kde sú aj recenzie. Sú aj anime fóra. Ale recenzie sú dosť obsiahle a nie je ich až tak veľa v slovenčine/češtine. Rovnako sú aj napísané názory na anime na jednotlivých internetových fórach. Keď však človek chce vyhľadať názor na nejaké anime nezriedka musí prečítať (alebo aspoň prelistovať) desiatky strán s rôznymi komentármi (nezriedka prezrádzajúcimi dej, alebo aj úplne mimo témy).

Diskusie vytvárajú dosť často len neprehľadnú zmes komentárov, preto som ich tu ani nepridal (a zatiaľ to ani nemám v pláne). Za cieľ som si dal vytvoriť stránku, ktorá by prehľadným spôsobom zozbierala komentáre od rôznych ľudí, aby si čitateľ mohol vybrať na základe názorov divákov vytvoriť názor na daní anime/mangu/JDramu. Pôvodne som si naivne myslel, že sa do tohto môjho malého projektu pripoja aj iný prispievatelia. (Možno sa nikto nepripojil aj preto, že som to nikde nezverejnil a preto mi ani nikto nenapísal).

Ja viem, že stránka nie je práve najkrajšia (web dizajn nebol nikdy mojou silnou stránkou). Rovnako viem aj to, že nepoužívam najnovšie technológie. Mojou snahou však pre prvý krok je vytvoriť stránku, ktorá by sa približne rovnako zobrazovala vo všetkých prehliadačoch. Aj keď použitie niektorých skriptov by možno bolo efektné, určite však nie je nevyhnutné. Som zástancom informatívnosti stránok. Inými slovami povedané, dôležitejšia je informatívna hodnota (aj keď s jednoduchým dizajnom) ako vyčačkaný grafický dizajn (zvyčajne dosť neprehľadný a neraz aj rušivý ako som si všimol na mnohých „vychytených“ stránkach).

Pravidlá pre zverejnenie príspevkov sú dosť jednoduché. Komentáre musia mať aspoň akú takú úroveň. Rozsah nie je oficiálne nijako limitovaný, ale mal by byť výstižný pre daný titul. Je potrebne písať s diakritikou. Hondnotiace komentáre by mali obsahovať aj zdôvodnenie hodnotenia. O objektivite hodnotenia nehovorím, tá bude asi vždy len subjektívna. Rovnako neuznávam chválospevy bez štipky kritiky (aj keď sú tituly, ktorým sa nedá nič vyčítať).

P. S. Jediným gramatickým kontrolórom som momentálne ja, takže sa ospravedlňujem za prípadne gramatické chyby.

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP