http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
3‑gatsu no Lion (obrázok, 203 kB)
(7:47 23. októbra 2016)

Hlavným hrdinom tohto seriálu je Rei, 17 ročný chalan, profesionálny hráč šógi. Nedá sa však povedať, že by sa celý seriál točil len okolo šógi. Rei, po smrti svojich rodičov, žije sám v Tokiu. Jedného dňa ho stretne Akari, najstaršiu z troch sestier. Tak sa postupne Rei stane ďalším členom ich malej rodiny.

Dej príbehu je naozaj pomalý. Ak by sa v ňom neobjavovali smutné scény z minulosti a nerozoberali by sa ani iné dramatické/smutné udalosti, nazval by som tento seriál relaxačný. Celé tempo je naozaj pomalé a dokopy sa nič nedeje. Z času na čas sa síce objaví nejaká vtipnejšia scénka, ale ani tá zaniká v tej smutnej/pochmúrnej atmosfére. V porovnaní s týmto seriálom je aj seriál Hikaru no go akčným seriálom plným dejových zvratov.

Zatiaľ k seriálu nie je veľa čo napísať. Komentár píšem hlavne preto, aby som zvýraznil odlišnosť seriálu oproti bežnému priemeru. Seriál sa vymyká priemeru vo viacerých oblastiach. Kresba a animácia nie sú tie priemerné, aké je možné vidieť vo väčšine dnešnej produkcie. Nedá sa povedať, že by bola nadpriemerné kvalitná; jednoducho je iná ako priemer. Podobne je na tom príbeh. Nie je to ani relaxačný typ, ani športový (ani na intelektuálne športy), ani akčný, ani dramatický. Je to jednoducho niečo, čo som ešte nevidel. Kam bude smerovať príbeh zatiaľ ťažko povedať. Isté je však toľko, že seriál nemôžem odporučiť nikomu (lebo si nemyslím, že poznám niekoho, komu by tento typ seriálu vyhovoval). A nakoniec k samotnému názvu. Tento názov mi doteraz nedáva žiaden zmysel a jeho anglický preklad ešte menej. (Je tu ale precedens podobného typu názvu, keď názov začal dávať zmysel až po poslednej epizóde. Nemyslím si však, že tu by to vôbec mohlo dávať zmysel.)

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP