http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
CLANNAD (TV)
(18:57 5.  októbra 2007)

Isté je toľko, že KEY sa nezaprie. Takže ten čo videl niečo z malej zbierky diel, pod ktoré sa podpísal KEY vie zhruba čo môže čakať už aj bez toho aby pozeral. Podľa zvučky to vyzerá byť ďalší klon Kanon-u (zase je tu päť dievčat). Animácia/dizajn postáv bude určite tiež povedomá/í všetkým čo videli Kanon.

Prvé mierne sklamanie (pravdepodobne daň za to, že človek veľa očakáva) prišlo už pri tom šikanovaní na začiatku. Tým však sklamanie nekončilo. Použitý humor (teda asi to mal byť humor) ma nejako nechytil. Tak trochu mi pripomínal humor v Suzumiya Haruhi no yuuutsu. Teda aspoň mne sa zdá rovnako nemastný, neslaný. Ak čoskoro nepríde mystika, tak to asi veľmi skoro zabalím.

Okolo ôsmej minúty konečne došlo niečo, kde som trocha zvýšil pozornosť, ale žiaľ netrvalo to dlho. Ani ta paródia na iné anime v dvanástej minúte ma nejako nechytila. Dokonca aj strih sa mi nepáčil. Pôsobil tak čudne, aj keď som už zažil aj čudnejšie. Jediné čo fakt hodnotím pozitívne po prvej epizóde sú niektoré postavy, resp. ich charaktery. Žiaľ sú celkovo len tri. Čo je dosť málo. Zhodnotenie po prvej epizóde je skôr negatívne (veľké očakávania sa nenaplnili). Celkovo ma to viac menej vôbec nechytilo. Viacej som sa nudil ako bavil, alebo divil/čudoval/sústredil sa na záhady čo sú tu predostreté.

(11:50 7. októbra 2007)

Pri druhom pozeraní (s titulkami) som nebol až tak sklamaný/očarený v zápornom zmysle, ale nebolo to kvôli prítomnosti titulkov, ale preto, že prvé sklamanie už nemohlo byť horšie a vedel som, čo mám čakať od tohto diela. Samotné titulky mi veľmi nepomohli a nedozvedel som sa viacej, ako som už vedel po prvom pozeraní.

P.S. Ten blondiak mi lezie dobre na nervy. Ešte viacej ako v Kanon 2006, ale tam aspoň nemal toľko času.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP