http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Itazura na Kiss (obrázok, 164 kB)
(16:54 5. apríla 2008)

Toto je prvé anime tejto jari, po zhliadnutí ktorého nie som sklamaný (ako to bolo pri predchádzajúcich dvoch, kde som čakal podstatne viacej). Ale je pravda, že tu som ani nemal veľké umelecké a dejové očakávania, len jednoduchý relax. Základná myšlienka je jednoduchá: Kotoko (hlavná hrdinka) sa zaľúbi do Naokiho – najmúdrejšieho spolužiaka z „A“ triedy (najlepší študenti). Kotoko je však v „F“ triede (najslabší študenti). Aj napriek tomu, že sa celý čas snaží zlepšiť sa, nedarí sa jej. Podľa tohto popisu by to mohlo pripomínať School Rumble. Aj mne okamžite pri začiatku anime vybehla táto asociácia, ale nie je to tak. Itazura na Kiss sa mi páčila po prvej epizóde podstatne viacej ako School Rumble. Môžno to bolo preto, lebo hlavná hrdinka nie je na rozdiel od Tenmy výsmechom slabších študentov. Ale poďme spať k príbehu. Kotoko sa pokúsi vyznať Naokimu lásku (listom ako je to v Japonsku zvykom), ale on jej povie, že ho nepotrebuje (ten list). Keď sa stretnú po škole, tak jej povie, že nenávidí hlúpe dievčatá. Ešte ten istý večer prídu Kotoko s otcom o dom, v ktorom bývali. Aby nemuseli byť stále v hoteli, presťahujú sa k otcovmu kamarátovi. Ten kamarát je však zhodou okolností Naokiho otec a tak sa dostane k nemu do vily aj Kotoko.

Aj keď záplatka nie je práve nejaká najinteligentnejšia (a pravdepodobne ani celý seriál nebude), určite bude vhodný relaxačný prostriedok po dlhom pracovnom týždni, takže ak sa úroveň nezhorší, určite ho budem sledovať. Zatiaľ mi na anime vadia len 3 veci. Nepáči sa mi ako spracovali spolužiačky Kotoko (teda hlavne tú jednu) po animačnej a charakterovej stránke. Spolužiak, ktorý je do Kotoko zaľúbený je skoro rovnaký výsmech na menej inteligentných ľudí ako Tenma a pôsobí v deji ako päsť na oko (podobne ako Kenji zo School Rumble). Hranú verziu som zatiaľ síce nevidel celú, ale v tejto animovanej verzie mi chýbal začiatok (náhodne stretnutie na chodbe, ktoré skončilo zrážkou a stretnutím ich pier), ktorý v japonskej hranej verzii bol a podľa ktorého je aj názov tohto diela (anglický názov je „Začalo to bozkom“). Jediná vec, ktorá ma v tomto anime sklamala je, že aj napriek tomu, že hlavnú ženskú úlohu nahovorila Nana Mizuki, nespieva ani jednu zvučku (pričom vo všetkých anime s ňou, ktoré som zatiaľ videl mala aspoň jednu zvučku aj keď nebola hlavná postava).

(18:45 3. augusta 2008)

Zistil som, že Nana Mizuki zďaleka nespieva vo všetkých anime, kde účinkuje (len vo všetkých, ktoré som videl od vtedy, čo ju evidujem ako speváčku). (To som len chcel opraviť poslednú vetu z prvého komentáru.) Keďže okrem úvodu už nie je veľa čo napísať prejdem priamo k hodnoteniu.

Anime nemalo konštantnú úroveň. Pri niektorých častiach na začiatku som to mal chuť vypnúť a nepozerať ďalej. Dej skĺzol do trápnych stereotypov. Potom sa však kvalita zlepšila a začalo sa diať čosi zaujímavé. Posledná časť (epizóda 25) bola dosť (ako to povedať)... Keby bola ako bonus až na DVD bral by som to ináč. Takto len pokazila ináč pekné ukončenie v 24. časti. Hraná verzia mala tiež svoje svetlé a horšie časti. Najviac ma prekvapil a v podstate aj potešil rozdiel medzi hranou a animovanou verziou. Keďže som nečítal mangu, netrúfam si povedať, ktorá verzia je bližšie k originálu (mange). Vďaka tomuto rozdielu medzi oboma verziami som vôbec nemal pocit, že pozerám niečo duplicitne. Ten rozdiel je taký veľký, že mám pocit, ako keby dvaja autori napísali príbeh na zadanie (jedna strana A4) podľa daného zoznamu postáv so stručným popisom charakterov a veľmi hrubého náčrtu deja (tri, štyri udalosti).

Bodovanie bude tento krát dosť ťažké. Anime nemalo natoľko dobrú animáciu ani hudbu aby som za to udelil body. V hranej verzii bola hudba počas deja podstatne lepšia, ale nie až tak dobrá, aby som ju kladne ohodnotil. Príbeh je po základnej stránke dosť jednoduchý, jeho spracovanie je však dobré. Za to udelím jeden bod (aj napriek tým poslabším častiam). Jeden bod udelím za zábavnosť (aj keď len tak tak). Posledný bod udelím za vývoj vzťahov, ktorý nie je typický pre tento žáner (väčšinou sa vzťahy vyvíjajú len počas prvých a posledných dvoch/troch epizód). Za herecké výkony ako anime tak aj hranej verzie nebudem strhávať ani udeľovať body. Mnohý by síce možno povedali, že boli príšerné, ale keďže boli podobne prehnane afektované aj v animovanej aj v hranej verzii predpokladám, že to bolo tak aj v originálnej verzii a teda to zámer aj pre hrané, resp. animované spracovanie.

Súčet bodov

  • 0 bodov za animáciu,
  • 0 bodov za ozvučenie,
  • + 1 bod za spracovanie príbehu,
  • + 1 bod za faktor zábavnosti,
  • + 1 bod vývoj vzťahov postáv,
  • bodov za herecké výkony.

Celkovo + 3 body.

Zhrnutie: Ak sa chcete zabaviť, určite tento príbeh nebude zlá voľba. Je však potrebné pripraviť sa na prehnane afektované herecké výkony.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013




 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP