http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
KimiKiss Pure Rouge
(11:25 7. októbra 2007)

No už z názvu je cítiť o čom by to asi mohlo byť. „Bozk s tebou ~čistý rúž~“ už jasne naznačuje, že pravdepodobne pôjde o romantiku. Už druhý prípad tejto jesene, v ktorej je návrat postavy po rokoch. Tento krát však na rozdiel od Myself; Yourself prichádza dievčina. Príchod je samozrejme spojený s veľkým prekvapením a aj podobnými udalosťami, ktoré bežne sprevádzajú návraty postáv v anime.

Ako to už býva zvykom, všetky romantické udalosti sa začínajú odohrávať až so začiatkom deja. Samozrejme aby to mohlo byť zaujímavé, musí sa tu objaviť zopár netradičných postáv (ktoré sa pomaly už stávajú samozrejmosťou v anime). Pri tomto anime však tieto netradičné postavy nepôsobia rušivo a nesnažia sa práve svojou extravagantnosťou a činmi pútať pozornosť diváka na seba ako to je pri niektorých treťoradých anime.

V prvej epizóde je v podstate len predstavovanie postáv, takže sa reálne nič nestalo, len sa začína rozbiehať dej a párovanie postáv.

(7:49 23. marca 2008)

Dej tohto anime by sa v podstate dal zhrnúť do jednej vety: „strasti, lásky a život na strednej škole v Japonsku.“. Celý príbeh je ladený skôr realisticky a nie je pretkávaný nadprirodzenými schopnosťami, prípadne nemožnými až absurdnými zápletkami (ako je to bežné v anime svete aj pri podobných žánroch). Divák postupne sleduje vývoj postáv a vzťahov medzi nimi. Niektoré veci sa dajú veľmi ľahko predvídať, iné zase nie sú až také jasné (aspoň nie od počiatku). Aj keď hlavná myšlienka možno nie je až taká originálna, jej spracovanie je veľmi dobré. Rovnako oceňujem aj vsunutie rôznych malých príbehov do celkového deja. Ich zapracovanie je spravené veľmi dobre a ladí s celkovým dejom. V niektorých z nich sa dá nájsť aj ponaučenie pre život. Za príbeh udelím jeden bod.

Anime je spravené podľa hry. Autori tento námet však upravili (a to našťastie veľmi dobre). Z pôvodnej čistej háremovky spravili normálne romantické anime (rozdvojením hlavného hrdinu z hry na dvoch hrdinov v anime). Takto sa aj vzťahy medzi postavami normalizovali a dievčatá sa rozdelili medzi dvoch chalanov. Za toto vylepšenie udelím ďalší bod. Bez toho by to bola obyčajná háremovka, ktorej myšlienku by som si ani sám nevedel predstaviť.

Za animáciu a hudobný doprovod neudelím žiaden bod. A to aj napriek tomu, že zvučky boli celkom dobré. Žiaľ nevynikal po žiadnej z týchto stránok natoľko aby som udelil body. Aj napriek tomu, že ukončenie príbehu nebolo práve podľa mojich očakávaní (a dokonca ani nebolo podľa mňa najlepšie možné) nebudem za to strhávať body (kvôli vyváženosti keď som za dobré zvučky neudelil žiaden bod). Aj napriek tomu, že už dlhší čas bolo jasné, že šťastný koniec pre všetky postavy určite nebude mohol byť aj tak určite lepší.

Súčet bodov

  • + 1 bod za príbeh (nie práve originálny, ale celkom dobre spravený),
  • + 1 bod za vylepšenie originálnej predlohy,
  • 0 bodov za ozvučenie príbehu (priemer),
  • 0 bodov za animáciu (priemer).

Celkovo + 2 body.

Záverečné hodnotenie je dosť ľahké. Ide o lepšie romantické anime, ktoré je vhodné na relax a uvoľnenie po ťažkom dni v práci. Aj napriek tomu, že nejde o najlepšie dielo, aké som videl odporúčam ho pozrieť všetkým priaznivcom romantických žánrov zo školského života.

(13:11 14. septembra 2008)

Konečne sa mi podarilo dokončiť všetky dramatizácie, ktoré sa mi podarilo nájsť. Spolu s DVD verziou anime vychádzali aj krátke charakterové albumy. Všetky sú koncipované ako rozhovor jednotlivých postáv s Hiragim. Všetky boli celkom dobré a kvalitatívne relatívne dobre vyvážené (medzi sebou navzájom). Hiragi svojím prístupom a charakterom spravil s jednotlivých dosť netradičné mini dramatizácie. Najlepšia bola asi predsa len časť s Megumi Kuryuu (aj keď ani časť s učiteľkou nebola zlá – hlavne jej skryté informácie). Aj keď pre žiaden príbeh nebolo presne špecifikované, kedy sa odohráva, podľa deja to vyzerá tak, ako keby sa posledný príbeh odohrával ešte pred začiatkom anime príbehu. Zoznam postáv pre dramatizácie je: Mao Mizusawa, Yumi Hoshino, Asuka Sakino, Narumi Satonaka, Mitsuki Shijou, Nana Aihara, Tomoko Kawada, Megumi Kuryuu, Eriko Futami.

Ku hre existuje sedem dramatizácii rozdelených do dvoch sérii po troch častiach a jedna špeciálna časť. Hneď prvá z nich ma dosť silno prekvapila vzťahom, ktorý som z anime vôbec nečakal. Obe série je možné považovať za nejaké sumarizácie rôznych koncov hry, resp. samostatné príbehy navzájom prepojené len postavami. Všetky sa odohrávajú v inom čase a za iných počiatočných okolností. Hlavný hrdina (v hre je len jeden) sa v každej časti zameria na iné dievča. Prvá séria (až na ten prvý príbeh s neočakávanou kombináciou) je celkom dobrá. Druhá série je zase dosť zlá a jediný príbeh, ktorý ju zachraňuje (respektíve jeho hlavná postava) je Mitsuki Shijou. Najtrápnejšia časť bola Mao Mizusawa. Naozaj dobré príbehy boli len dve (už spomínaný príbeh s Mitsuki Shijou a príbeh s Eriko Futami aj keď tento druhý bol asi najkratší zo všetkých). Poslednú siedmu časť som očakával dosť s napätím, keďže výrazných dievčat bolo celkovo 9 (ale dve v podstate museli vypadnúť) a posledné zostávajúce dievča sa mi nepozdávalo v ani jednej z možných kombinácií (ani jedno by nebola práve normálna romantická láska). Našťastie posledná dramatizácia obsahovala špeciálny príbeh „ako chutí prvý bozk“ (dokonca s dvomi možnými koncami). Zvyšok tvorili len dramatizované monológy šiestich dievčat z prvých dvoch sérii (v opačnom poradí ako je číslovanie dramatizácii).

Samozrejme nezabudnite pozrieť aj špeciálnu epizódu k anime venovanú výhradne Megumi Kuryuu. Môžem povedať, že takto dobre som sa už dlho nezabával.

K tomuto celku ešte existuje aj 70 častí rozhlasovej relácie. To je už však aj na mňa priveľa. Ale z toho, čo som počúval útržky je to už len prázdne rozprávanie a netvorí ďalšie pokračovanie príbehu (len nejaké veci z poza kulís výroby, rozhovory postáv a podobne drobnosti).

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP