http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Mahou-tsukai no yome (obrázok, 165 kB)
(14:28 22. októbra 2017)

Po troch častiach OVA (ktoré majú údajne originálny príbeh) prichádza aj adaptácia samotnej mangy Nevesta čarodejníka. Aj keď s týmto prekladom to nemusí byť všetko správne, keďže je viac pojmov s odlišnými významami. No poďme pekne po poriadku.

Hlavnou hrdinkou je Chise. Je to sirota, ktorej sa nikto z rodiny nechcel ujať. Dôvodom je to, že vidí nadprirodzené veci a s tým sú len problémy. Preto sa (zo zúfalstva) dostala na trh s otrokmi. Tu si ju na dražbe kúpil čarodejník Elias za 5 miliónov libier. Tento údaj prezrádza hneď dva fakty. Aj keď je Chise Japonka, príbeh sa odohráva (prevažne) v Anglicku. A z vysokej čiastky je jasné, že Chise nie je bežná dievčina. Chise je niečo, čo sa v svete mágie označuje ako Slay Vega. Je to veľmi vzácna bytosť. (Keď sme už pri tom pomenovaní. Tu ma oficiálny preklad mangy do angličtiny sklamal, keď to preložili ako „slight beggar“. Nemecký preklad je lepši, keďže to preložili správne a má zároveň aj väčší rozmer, čo je pri tejto kresbe veľká výhoda.)

Anime je spracované veľmi dobre. Dá sa povedať, že sa celkom dobré drží pôvodnej mangy. Samozrejme na zachovanie presného časového rozsahu je potrebné kde tu niečo doplniť. Tieto výplne ale vôbec nepôsobia rušivo a neprirodzene, ba priam naopak. Výhodou animovanej verzie je aj to, že je doplnená o niektoré detaily, ktoré v mange nie sú (ale aspoň nie v takejto podobe), čo v úvodnej fáze skôr pomôže pochopiť niektoré veci.

Atmosféra anime je veľmi dobrá, rovnako ako v mange. Tempo ako postupuje adaptácia je dosť pomalé (prvé tri epizódy sú adaptáciou len prvých troch kapitol mangy). Seriál má našťastie mať až 24 častí (takže pri zachovaní tohto tempa je dostatok materiálu na všetky časti).

P. S. OVA, ktoré som spomínal na začiatku má údajne originálny príbeh (ja som to zatiaľ nevidel). Je ho preto možné pozerať aj nezávislé na TV verzie, ale odporučil by som začať ho pozerať až po skončení incidentu na cintoríne. (Dôvod pre ktorý som OVA nevidel je práve nová postava, ktorá prišla neskôr; mangu som chcel čítať až keď bude kompletná, no vysielanie TV verzie mi tento zámer žiaľ prekazilo.)

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP