http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Myself; Yourself
(20:08 3. októbra 2007)

Po zhliadnutí prvej časti nie je veľa čo napísať. Snáď len úvod do deja. Hlavný hrdina sa po piatich rokoch vracia do mesta, kde niekedy žil. Samotný dej začína na rozlúčkovej party pred jeho odchodom. Okrem jeho príchodu a stretnutie sa s kamarátmi z pred piatich rokov, sa toho veľa v prvej časti nestalo a teda ani nie je reálne čo hodnotiť. Maximálne tak môžem skomentovať že to vyzerá na rabukome pravdepodobne s nádychom háremu (keďže zatiaľ sú dievčatá len tri). V prvej časti som sa aj zasmial, takže ak si to udrží kvalitu, tak by to mohla byť celkom dobrá komédia.

(11:14 27. decembra 2007)

Komentár po dopozeraní, môže obsahovať spoilery.

Po prvej epizóde som si myslel, že pôjde o normálnu, relaxačnú romantickú komédiu. O to väčšie však bolo moje sklamanie, keď sa to už po druhej epizóde začalo zvrhávať na klasické romantické klišé. Našťastie to takto nezostalo. Japonský autori sú asi majstrami v postupnej zmene žánru počas deja. Už v piatej epizóde sa začali objavovať prvky iných žánrov a záver bol od komédie riadne ďaleko. V druhej polovici sa postupne začínajú vynárať spomienky z minulosti a komédia postupne ustupuje. Za záver by sa nemusel hanbiť ani priemerný autor drám.

Moje hodnotenie k tomuto dielu sa bude skladať z dvoch častí. Za prvú polovicu budem skôr body strhávať a za druhú udeľovať. Animácia je priemerná rovnako ako aj ozvučenie. Za to teda neudelím žiadne body. Za zbytočné používanie romantických klišé v prvej polke strhnem jeden bod. Za nudné a trápne vsuvky v prvých častiach rovnako strhnem bod. Za slabý faktor zábavnosti v prvej polovici ide dolu ďalší bod. Upútavky na následujúce časti sa nezriedka niesli v úplne inej atmosfére ako samotné časti, takže sa neriaďte tým, čo tam uvidíte a čo si budete myslieť o pokračovaní z ukážok. Keďže však druhá, dramatická, časť bola o niekoľko stupňov lepšia teraz nasledujú kladné body. Za samotnú zmenu žánru z trápnej romantiky na dobrú drámu udelím prvý bod. Za dobrý dej, resp. historické pozadie postáv, vysvetlenie toho čo sa stalo v minulosti ako aj všetkého čo bolo neznáme divákovi na počiatku udelím body hneď dva. Divák môže postupne so sledovaním deja vytvárať „konšpiračné teórie“ o tom, čo sa stalo a ako to vlastne bolo. Keďže moje teórie boli prekonané „realitou príbehu“ a to nie len po dejovej stránke, ale aj samotným spracovaním, udelím ešte jeden bod. Za vsunuté netradičné bočné príbehy ako aj drobnejšie venovanie sa „problémovým oblastiam duševného zdravia“ udelím posledný bod. Celkové ukončenie si však mohli odpustiť. Opäť raz vyznel tak, ako keby zapracovalo „Japonské ministerstvo pre duševné zdravie mládeže“. Okrem ukončenia jedného z príbehov (tento koniec bol aj tak skoro jasný), priniesol len ďalšie zbytočné otázky namiesto uzavretia jednotlivých ďalších príbehov.

Celkový výsledok +2 body nie je až také zlý a keby nebol ten úvod taký slabý/zbabraný mohol byť aj o dosť lepší. Žiaľ bez znalosti prvej polovice by pozeranie druhej polovice nemalo veľký zmysel. Takže aj napriek slabému začiatku odporúčam pozrieť si toto anime celé.

Súčet bodov

  • 0 bodov za animáciu a ozvučenie (priemer),
  • - 1 bod za úvod, pre trápne klišé jednotlivých epizód a dielčich častí,
  • - 1 bod za nudné vsuvky v prvej polovici,
  • - 1 bod za nízky „faktor zábavnosti/pútavosti“ v prvej polovici,
  • + 1 bod snahu postupnú zmenu žánru z romantiky na drámu,
  • + 2 body za históriu postáv a vysvetlenia v deji,
  • + 1 bod za prekonanie mojich „konšpiračných teórii“,
  • + 1 bod za bočné príbehy, ktoré nemali priamy vplyv na hlavný dej.

Celkovo + 2 body.

Odkazy z iných titulov: KimiKiss Pure Rouge

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP