http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Qualidea Code (obrázok, 204 kB)
(8:40 10. júla 2016)

Post‑apokalyptický svet ponúka zjavne veľa možností pre realizáciu bláznivých nápadov. Dôkazom nech je aj aj tento seriál. Dej začína, keď je zem napadnutá neznámym nepriateľom, ktorého nie je vidieť na radaroch. V tomto interne stretávame aj dvojicu hlavných hrdinov. Nasleduje prestrih, keď už svet nie je červený od ohňa, no nepriateľ je tu stále. Hlavný hrdina má zrazu nadprirodzené schopnosti. Dokáže lietať a sám (bez externých zbraní) ničí nepriateľské lietajúce objekty. Nie je sám s takýmito nadprirodzenými schopnosťami. Ich pôvod nie je vysvetlený. Povedané je len toľko, že deti boli hibernované a teraz zachraňujú svet. Každý z nich má iné schopnosti (aspoň z hlavných postáv). Hlavná ženská postava spieva a tým lieči pešiakov.

Zatiaľ ťažko povedať, ako tento seriál bude pokračovať. Isté je toľko, že hlavná séria postáv (detský vedúci škôl s deťmi s nadprirodzenými schopnosťami) je zbierka pochybných existencií. Hlavný hrdina je arogantný osamelý vlk. Tvrdí že sám stačí na záchranu sveta (hoci je len štvrtý v bodovaní, teda v ničenia nepriateľa). Prvá v hodnotení (s obrovským náskokom) je dievčina (nie hlavná hrdinka), ktorá síce zjavne má obrovské schopnosti, ale zároveň je ju možné označiť za nerozvážnu, možno až trochu bláznivú. Vidieť to už na jej vystupovaní na stretnutí veliteľov. V závere epizódy uvidíme jej silu, ktorá je neuveriteľná, ale aj nekontrolovaná, keďže zničí časť infraštruktúry.

Podobných seriálov bolo v poslednej dobe dosť. Tento sa našťastie nesústredí na ecchi scény ako to bolo v prípade iných seriáloch o superhrdinských deťoch. Takže je tu šanca, že by mohol byť pozerateľný a nemusel by ani byť trápny (o kvalite v iných oblastiach nehovorím). Ja síce zatiaľ nie som rozhodnutý, či ho budem pozerať (je tu veľká pravdepodobnosť, že to nebudem pozerať, ak sa veľmi rýchlo neobjaví zaujímavý príbeh). Do výberu obrázkov sa žiaľ súboje nedostali. Takže koho zaujíma ako vyzerá nepriateľ, by si mal pozrieť prvú epizódu.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP