http://anime.atrip.sk/   http://www.atrip.sk/
Umimachi diary (obrázok, 227 kB)
(8:41 31. júla 2016)

Príbeh začína, keď sa tri sestry (žijúce v spoločnom dome) dozvedia, že zomrel ich otec. Otec rodinu opustil pred 15 (pre inú ženu). Keď idú na vidiek, na jeho pohreb, stretávajú svoju nevlastnú sestru Suzu. Vzhľadom na situáciu, v ktorej sa Suzu ocitla, sa sestry rozhodnú pozvať ju k sebe domov, čo Suzu bez väčšieho rozmýšľania príjme.

Takto sa začína táto malá (melo)dráma. Dej filmu je plynulý a ukazuje nám život sestier, ich problémy a starosti. Je to jednoduchý, no zároveň komplikovaný život. Príbeh sa odohráva v prímorskom meste Kamakura (preto aj ten japonský názov: „Denník prímorského mesta“). V slovenskom preklade sa film volá Naša malá sestra. Kto by mal záujem pozrieť si film pozrieť, môže tak urobiť na druhom ročníku Letného kina POD PYRAMÍDOU (premietanie je 21. 8. 2016 o 20:30).

Hodnotiť tento film nebudem. Mnohý hovoria, že výkony japonských hercov sú biedne. Ja som však videl už toľko japonských hraných filmov a seriálov, že sa mi v tomto prípade nezdalo byť zlé. Film navyše bol na 68. ročníku medzinárodného festivalu v Cannes. Nemôžem povedať, že by film patril medzi vynimočne dobré, ktoré by si mal každý pozrieť. Isté je však, že som rád, že ma Slovenský rozhlas upozornil na toto celkom zaujímavé dielko.

Späť na zoznam

Iné anime stránky:

Xagnam banner (small)

AnimeXPO banner (small)

Anime-Team RIP 2013

manga.sk RIP 2013
 © 2007-2008 Julo, powered by ATRIP